Kultura | rozrywka | edukacja

Krajobrazy Pienin (zapowiedź)

Magurski Park Narodowy zaprasza do Ośrodka Edukacyjnego wraz z Muzeum w Krempnej na wystawę fotograficzną autorstwa Macieja Szajowskiego „W Pieninach”.

Magurski Park Narodowy

Maciej Szajowski (1971) urodzony w Puławach na Lubelszczyźnie, absolwent Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od szesnastu lat mieszka w Pieninach, w Krościenku nad Dunajcem. Zapalony górołaz i krajoznawca, miłośnik Karpat, przewodnik beskidzki, członek Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, pracownik dydaktyczny Pienińskiego Parku Narodowego.

Głównym tematem jego fotograficznych inspiracji są góry, ich krajobraz, architektura, ludzie. Szczególnym sentymentem darzy Pieniny, których zmieniający się świat od kilku lat konsekwentnie utrwala w fotograficznym obrazie. Mimo że fotografie traktuje hobbystycznie liczne jego zdjęcia z Pienin stanowią ilustracje folderów, albumów, plakatów, artykułów prasowych oraz wydawnictw książkowych o tematyce przyrodniczej i krajoznawczej.

Współautor kilku fotograficznych wystaw zbiorowych o tematyce pienińskiej. Zdobywca nagród i wyróżnień na ogólnopolskich konkursach fotograficznych. Wystawa „W Pieninach” jest jego pierwszą ale jak zapewnia nie ostatnią wystawą indywidualną….

Więcej prac, których tematem są Pieniny, zobaczyć można na stronie internetowej autora: www.szajowski.pl.

Wystawa czynna będzie w dniach od 16 lipca do 2 września 2012 roku. Wstęp wolny.

(Magurski Park Narodowy)

SŁOWA KLUCZOWE