Na drogach

10-latek potrącony przez samochód

W Jaśle doszło do potrącenia 10-letniego pieszego. Chłopiec wtargnął na jezdnię wprost pod jadący samochód. Z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.

WYPADEK
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę wieczorem. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący renault safrane 55-letni mężczyzna jechał ul. Szajnochy od centrum Jasła. Nagle z jego prawej strony na jezdnię wtargnął chłopiec. Kierowca hamował, jednak nie zdołał zatrzymać pojazdu. Doszło do potrącenia 10-latka, który upadł na maskę, po czym zsunął się na jezdnię.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała rannego chłopca do jasielskiego szpitala, gdzie z uwagi na doznane obrażenia głowy pozostał na obserwacji. Kierowca samochodu był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku dochodzenia.

Na ulicach, drogach i w ich pobliżu obserwujemy dzieci, które niekiedy postępują w sposób nieodpowiedzialny, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo. Dlatego apelujemy do rodziców i opiekunów o zwracanie uwagi na to, gdzie przebywają nasze dzieci, jak się zachowują, czy przestrzegają zasad bezpiecznego korzystania z dróg.

Do kierowców apelujemy, aby w przypadku napotkania jadącego rowerem, czy idącego poboczem dziecka zwolnili i stosowali się do zasady ograniczonego zaufania.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE