Kultura | rozrywka | edukacja

Stadion w Nowym Żmigrodzie oszalał!

Można zakładać się szukając liczb, że cztery, pięć czy sześć tysięcy osób bawiło się w minioną niedzielę na stadionie sportowym w Nowym Żmigrodzie. Organizatorzy stwierdzili sami – takich tłumów tutaj jeszcze nie było.

Koncert Libera i Mateusza Mijala podczas Dni Nowego Żmigrodu 2012
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Nowy Żmigród był stolicą dobrej zabawy w powiecie jasielskim, mimo kilku imprez odbywających się w jednym dniu na terenie powiatu myślę, że nie mamy się co sprzeczać i zastanawiać, że u nas było najlepiej – mówi z żartem Jerzy Dębiec, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie.

Porwali tłumy

Zgromadzona publiczność najbardziej oczekiwała koncertu „gwiazdy wieczoru”. I nie zawiodła się, bo już od pierwszych taktów Liber z Mateuszem Mijalem porwali cały stadion do wspólnego śpiewania swoich przebojów. Oczywiście nie mogło zabraknąć „Winnego”, który w ostatnich tygodniach podbija listy przebojów w największych stacjach radiowych w Polsce.

Nie zawiodłem się na koncertach, które grałem w powiecie jasielskim. Na tym terenie, na nawet największej scenie, czuje się jak u siebie w domu – opowiada Mateusz Mijal. Dodaje: – Nie spodziewałem się, że piosenka „Winny” jest już śpiewana bezbłędnie.

Nie wiem dlaczego, ale zapamiętam to miejsce na bardzo długo. Piękne przyjęcie od samego początku. Później nawet w hotelu postanowiliśmy, że wpadniemy na stadion na nogach, by przyjrzeć się jak wspaniale bawi się Nowy Żmigród – opowiada po koncercie Liber.

Tegoroczne Dni Nowego Żmigrodu rozpoczął Wojewódzki Przegląd Kapel Ludowych „Grajki 2012”, podczas którego zaprezentowali się: Zespół Pieśni „Wilsznia” z Polan, Kapela Ludowa „Żmigrodzanie” z Nowego Żmigrodu, Kapela Ludowa „Kamfinioki” z Jedlicza, Zespół Śpiewaczy „Pokolenie” z Kątów i Zespół Śpiewaczy „Magurzanki”.

W bloku kulturalnym Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie wystąpili: Grupa Kabaretowa „Non Omnis”, Zespół „Fifel-Band”, Młodzieżowa Kapela Ludowa „Żmigrodzkie Trele-Basy” oraz Kapela Podwórkowa „Zimny Drań”.

Ponadto publiczność zabawiali: zespół muzyczny „Eris”, zespół „The Force”, raper DPD oraz DJ Marcus, który do późnych godzin nocnych pozytywnie nakręcał dyskotekę pod gwiazdami.

Imprezę niezawodnie wsparli: Samorząd Województwa Podkarpackiego „Podkarpackie przestrzeń otwarta”, Podkarpacka Szkoła Wyższa im. błogosławionego księdza Władysława Findysza w Jaśle, Karpacka Spółka Gazownictwa, Polska Grupa Energetyczna, Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku Oddział w Jaśle, JANPOL, Ligromet, Hotel Perła w Jaśle, Pizzeria Bartolini w Jaśle, Pizzeria Magura w Osieku Jasielskim, LiModa Jasło, Atlantik-Market, Pensjonat „Wichrowe Wzgórze” w Nowym Żmigrodzie, Zajazd „Pod Małym Laskiem” w Nowym Żmigrodzie”, producent herbat „Teekanne”.

Byliśmy jednym z patronów medialnych Wydarzenia.

FOTOGALERIA FOTOGALERIA: Liber i Mateusz Mijal podbili Nowy Żmigród

Daniel Baron
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Stadion w Nowym Żmigrodzie oszalał!”

 1. nie ma porównania do Osieka , katering 5 razy mniejszy toi-toi 5razy mniej , nagłośnienie 7 razy gorsze [ TYLKO GŁOŚNE ] GWIAZDA WIECZORU Z PLAYBACKU GOŚCIE NA GITARACH TOTALNA PORAŻKA .

 2. Wszyscy czekali na gwiazdy wieczoru i było warto !!!! Mateusz i Liber dali genialny koncert :):):) Było na prawdę super!!!
  :D:D:D:D:D

 3. Było super nagłośnienie,oświetlenie super , koncert libera,mijala super, organizacja super, super super…. BYŁO Z*E. łosiek się chowa…

 4. Pan xxx napisał że głośniki charczały . Ale co z tego ważne że było atrakcyjnie a nie tak jak w osieku strojenie kilkadziesiąt minut ;/

 5. Po raz pierwszy od lat Żmigród był lepszy od Osieka! Naprawdę lepszy!

  p.s.

  Zachowanie Jurka Dębca przy sprawie z tą dziewczynką, która spóźniła się po odbiór nagrody – klasa! Szacunek za takie zachowanie!

 6. Udana impreza, choć szkoda że latające ptaki na żółtym tle potrafią ukraść pierścionek !

 7. Nie było innej możliwości. Musiało być fajnie. Miałam to szczęscie stałam blisko. Dziś nie mogłam za bardzo rano słowa powiedzieć. Dzięki za z*ą imprezę!

 8. Było z*e a to wszystko dzieki Liberowi i Mateuszowi(spisaliście sie chłopaki:-*).Imprezka do końca obowiazkowo.:)

 9. to nic, że głośniki charczały, to nic, że puszczali muzykę z konsolety, to nic, że nieczysto śpiewali

  osiek wygrał w tym roku ;)

 10. jak w Jaśle grał Mijal to impreza dno i w ogóle narzekania, jak w Nowym Żmigrodzie to impreza klasa światowa i już bije na łeb na szyje Jasło….ah Ci ludzie.