Informacje

Tajemniczy wybuch na złomowisku: dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby odniosły obrażenia ciała w wyniku wybuchu i powstałego w jego wyniku pożaru na terenie składowiska złomu w miejscowości Trzcinica (gmina Jasło). Trwają policyjne czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności wypadku.

Państwowa Straż Pożarna
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Kilka minut po godzinie ósmej rano oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Jaśle odebrał telefonicznie zgłoszenie o pożarze baraku zlokalizowanego na terenie składowiska złomu w miejscowości Trzcinica (gmina Jasło). Do akcji ratowniczo-gaśniczej zadysponowano niezwłocznie miejscową jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej oraz trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle bryg. Wacław Pasterczyk dla portalu regionalnego terazJaslo.pl: „Po przybyciu na miejsce stwierdzono mały pożar składowiska złomu. Paliły się opakowania kartonowe. Do pożaru doszło w wyniku przeniesienia ognia z wybuchu, który nastąpił z miejsca koło przyczepy samochodowej, na której poukładane były stalowe beczki wypełnione wiórami aluminiowymi oddalonego od pożaru około 10m. Miejsce wybuchu znajdowało się w obszarze przeładunku wiór z beczek stalowych do innych opakowań. W wyniku wybuchu dosżło także do przeniesienia ognia na iglaka stojącego na balkonie budynku miszkalnego i zapalenia podsufitówki budynku.”

W wyniku wybuchu ucierpiały dwie osoby – jedna z nich doznała poparzeń ciała, u kolejnej stwierdzono uszkodzenie słuchu. Pogotowie Ratunkowe zabrało poszkodowanych do jasielskiego szpitala na obserwację.

Na miejscu pracowali policyjni technicy, którzy zebrali odpowiedni materiał dowodowy. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Daniel Baron
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Tajemniczy wybuch na złomowisku: dwie osoby poszkodowane”

 1. do 'adam’ ten złom, o którym piszesz to jest SKOMAR i ta baba na prawde jest nawiedzona:-) i tam jest dopiero SZAMBO w porównaniu z jarkometem…

 2. racja ta firma to jedno wielkie oszustwo pracownik nie ma tam nic do powiedzenia jest pomiatany jak smiec praca bez umowy w niebespiecznych warunkach zagrazajaca życiu a pracodawca ma to w dupie czy coś sie komuś stanie nic nie daje zglaszanie do inspekci pracy bo jarecki ma wszedzie wtyki i krzysiek nie pisz głupot ze pracy jest dosc w jasle tylko zapłacie ludzia za prace godziwe pieniądze

 3. Jarkomet to beznadzieja, płacą za złom najtaniej w okolicy, na wadze oszukuje to babsko co skupuje złom, kwitów nie dają jak się złom odwiezie. jezdze teraz do Liszki. Kiedyś było tam inaczej

 4. Nie rozumie tego, jeżeli jest tak żle a komuś się nie podoba to zawsze może się zwolnic. W końcu w Jaśle jest dużo pracy.

 5. Jarkomet to ten złom w Przysiekach koło stacji PKP? Byłem tam w tamtym tygodniu sprzedać miedz baba z długimi włosami zważyła miedz nie dosyć ze oszukała mnie na wadze o całe 1,5 kg to jeszcze rachunku żadnego potwierdzenia że sprzedałem 7 kg miedzi mi nie dali.
  Nie polecam tego skupu.

 6. Wiem coś na temat tej firmy, pracował kiedyś w niej mój mąż. Tam pracownicy bezkarnie pija na terenie zakładu, wracają pijani do domu. Nikt na to nie reaguje kierownictwo samo dowozi im alkohol i sprzedaje na terenie zakładu. A ten wypadek na pewno ma drugie dno. Należy powołać odpowiednie organy by zbadała całą ta sytuację, inspektorów którym nie zatrą oczu ładną gatką tak ludzie chodzą nabuzowani i pracują z palnikami i butlami z gazem.

 7. Jarkomet niby uczciwa firma ale nie do końca, wszystkie pobliskie zakłady pracy z nowymi liniami technologicznymi pocięli na złom, a teraz jak niema roboty to z wielką łaską zatrudniają ludzi na czarno za psie pieniądze.

 8. Ach ten Jarkomet , wygląda na to że dorabiają się kosztem ludzi, na zakup nowych ruchomości bądz nieruchomości oraz wczasy pieniądze mają a na wypłaty, przeszkolenia, ubiór ochronny i ubezpieczenie pracowników to już im brakuje. „NOSIŁ WILK RAZY KILKA AŻ PONIEŚLI WILKA” powodzenia JARKOMET.

 9. Pracownicy pracują na czarno, bez umów , bez badań lekarskich, opalają miedź, zanieczyszczają środowisko dowodem na to są filmy umieszczone na YouTube, hałas w tej firmie jest niedopuszczalny, smród nie do wytrzymania, pracownicy nieprzeszkoleni, Jarkomet zanieczyszcza środowisko, mają gdzieś wszelkie przepisy.

 10. Ja się ciesze że mam prace i nie jest tak źle jak piszecie bo niektórzy ludzie w gorszych warunkach pracują i za mniejszą kasę.

 11. Racja ludzie tam harują jak woły za komuny! zróbcie cos z tym bo kiedys tam sie cos naprawde poważnego stanie!!!!

 12. Tak na terenie Zakładu Handlowo-Usługowego Jarkomet nie są przestrzegane przepisy prawa pracy, pracownicy pracują na czarno bez przeszkolenia BHP.
  Dobrze,że wszystko skończyło się w ten sposób, nie jak na Gamracie kiedy były ofiary śmiertelne wśród pracowników.
  Jarkomet łamie przepisy dotyczące środowiska, za nic mają pracowników, ludzie pracują tam za najniższe płace i sa poganiani jak psy. A ten wypadek myślicie, że ktoś się przejął losem tych poszkodowanych mają ich gdzieś.