Kultura | rozrywka | edukacja

W weekend: Dni Dębowca i Dożynki Powiatowe. Zagrają: Golden Life i Blenders

W imieniu starosty jasielskiego Adama Kmiecika oraz wójta gminy Dębowiec Zbigniewa Staniszewskiego zapraszamy w najbliższy weekend na Dożynki Powiatowe i Lato z Kulturą Powiatu Jasielskiego. Dwudniowa impreza będzie odbywać się na miejscowym stadionie sportowym i jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców regionu.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Na sobotę (25 sierpnia) zaplanowano Dni Dębowca. Tradycyjne święto gminy rozpocznie się o godzinie 15:30 meczem piłkarskim. Naprzeciw sobie staną drużyny reprezentujące gminę Dębowiec i powiat jasielski. Spotkanie towarzyskie pomiędzy urzędnikami obu jednostek samorządu terytorialnego będą arbitrować kobiety.

Od godziny 16:30 odbywał się będzie II Przegląd Młodych Talentów z terenu gminy Dębowiec, który ma za zadanie popularyzację śpiewania, promowanie twórczości dziecięcej i młodzieżowej, wyszukiwanie młodych uzdolnionych wokalnie i muzycznie talentów oraz doskonalenie ich warsztatu muzycznego. Dla wszystkich uczestników festiwalu przewidziano pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne nagrody rzeczowe.

O godzinie 18:00 gratka dla miłośników historii – rozpocznie się wtedy pokaz dawnych walk „Szlachecka Kompania” oraz pokazy artyleryjskie.

Na godzinę 20:00 zaplanowano koncert GOLDEN LIFE. Zespół, który występuje obecnie w składzie: Adam Wolski (wokalista), Jarek Turbiarz (wokalista, gitara), Paweł Smakulski (gitarzysta), Jacek Bogdziewicz (basista) i Karol Skrzyński (perkusista), to twórca takich przebojów jak m.in. „Mamona”, „Oprócz błękitnego nieba”, „24.11.94” czy „Dobra dobra”.

Tuż po występie „gwiazdy wieczoru” rozpocznie się dyskoteka, którą poprowadzi DJ Marcus (właściwie Marek Jarecki) z Jasła. Muzyk dał się już wcześniej poznać ze wspaniałej zabawy, do której zagrzewał publiczność m.in. podczas V Podkarpackiego Miodobrania w Kołaczycach, Dni Liwocza w Brzyskach czy Dniach Nowego Żmigrodu w minioną niedzielę.

W niedzielę (26 sierpnia) w imieniu mieszkańców regionu samorządowcy podziękują wszystkim rolnikom za ich trud i ciężką pracę na polu. Dożynki rozpocznie msza święta, którą poprzedzi barwny korowód wieńcy dożynkowych reprezentujących poszczególnych dziesięć gmin powiatu jasielskiego z dębowieckiego Rynku na miejscowy stadion sportowy. Po eucharystii nastąpi oficjalne otwarcie imprezy przez gospodarzy oraz obrzęd dożynkowy.

O godzinie 14:30 rozpocznie się Lato z Kulturą Powiatu Jasielskiego – blok przeznaczony na prezentację dorobku kulturalnego gmin. Wystąpią w nim m.in.: kabaret BEZ PRZYPADEK, kabaret mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu ORIENTO, zespół JERUZALEM, Zespół Śpiewaczy POGÓRZANIE, Zespół Śpiewaczy LISOWIANKI, Zespół Śpiewaczy SOBNIOWIANKI, Zespół Śpiewaczy POKOLENIE, Zespół Folklorystyczny KAŚKA, Kapela TRZCINICOKI.

O godzinie 20:00 sceną zawładnie „gwiazda wieczoru” – BLENDERS. Z pewnością nie zabraknie ich kultowego już utworu „Ciągnik” jakże mocno nawiązującego do idei imprezy.

Po koncercie zabawa ogrodowa do późnych godzin z zespołem RAFA.

W imieniu własnym oraz wójta gminy Dębowiec serdecznie wszystkich Państwa zapraszam. Gwarantujemy dobrą zabawę. – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Oficjalnym sponsorem Lata z Kulturą Powiatu Jasielskiego jest Grupa LOTOS S.A.

WSTĘP WOLNY.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W weekend: Dni Dębowca i Dożynki Powiatowe. Zagrają: Golden Life i Blenders”