Informacje

Idąc ulicą niszczył samochody

Pijany wandal został zatrzymany przez policjantów z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego. Młody mężczyzna skacząc i kopiąc po autach uszkodził dwa samochody. Wczoraj trafił do policyjnego aresztu, dziś usłyszy zarzut przestępstwa. Grożą mu surowe konsekwencje.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wczoraj w nocy pod policyjny numer 997 zadzwoniła osoba informujac dyżurnego jasielskiej Policji, że młody mężczyzna niszczy samochody zaparkowane przy ul. Szajnochy w Jaśle. Chwilę później na wskazanej ulicy zjawił się policyjny radiowóz. Funkcjonariusze na miejscu zastali świadka zdarzenia oraz dwa uszkodzone pojazdy. Po ustaleniu rysopisu wandala, policjanci rozpoczęli jego poszukiwania.

W czasie sprawdzania pobliskiego terenu, funkcjonariusze zauważyli trzy osoby, z których jedna odpowiadała opisowi sprawcy. Na widok mundurowych podejrzany mężczyzna zaczął się szybko oddalać w przeciwnym kierunku. Po chwili został zatrzymany. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Jasła. Młody człowiek był pijany, został przewieziony na komendę, gdzie trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, 18-latek skakał po zaparkowanym samochodzie, uszkadzając jego karoserię. Następnie zaczął kopać po kolejnym aucie, w którym zniszczył lewe lusterko. Zatrzymany wandal po wytrzeźwieni usłyszy zarzut uszkodzenia mienia i będzie mógł złożyć wyjaśnienia. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Idąc ulicą niszczył samochody”

  1. Pała i wąskie drzwi – to właściwa kara dla takiego bezmózga, który nie szanuje cudzej własności!