Kultura | rozrywka | edukacja

Na promocji płyty „Sielsky Mixtape” jaślanina zjawiły się dziesiątki młodych ludzi

W poniedziałkowy (10.09) wieczór na tarasie przy Jasielskim Domu Kultury odbyła się koncertowa premiera krążka „Sielsky Mixtape” 21-letniego jaślanina Marcina DPD Rąpały. Młodemu artyście podczas premiery debiutanckiego albumu na scenie towarzyszył raper Slynd, a za gramofonami stanął DJ Juvson ze Stalowej Woli, który przez cały czas nakręcał pozytywne dźwięki.

Marcin DPD Rąpała
Marcin DPD Rąpała prezentuje swój debiutancki album SIELSKY Mixtape.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Premierowy koncert miał wyjątkową oprawę dzięki jego organizatorom: Jasielskiemu Domowi Kultury, Urzędowi Miasta w Jaśle oraz Danielowi Baronowi, którzy w szczegółach zadbali o dobrą zabawę młodzieży, która licznie stawiła się na koncercie. Wyjątkową, bo po raz pierwszy każdy z zaproszonych gości mógł poczuć się jak prawdziwa gwiazda. Na specjalnie przygotowanej ściance z logotypami sponsorów i patronów medialnych oraz rozłożonym czerwonym dywanie fotoreporterzy robili zdjęcia każdemu kto tylko chciał mieć pamiątkę z poniedziałkowego koncertu (szukajcie się w naszej galerii).

Premierę pierwszej producenckiej płyty DPD poprzedził „Sielsky Tour”, czyli cykl występów na tegorocznych imprezach plenerowych w powiecie jasielskim i okolicach. Marcina i jego autorskie utwory muzyczne mogliśmy posłuchać już wcześniej na: Dniach Jasła (22 czerwca), IV Podkarpackim Miodobraniu w Kołaczycach (1 lipca), Dniach Liwocza w Brzyskach (21 lipca), VII Międzynarodowych Dniach Wina w Jaśle (18 sierpnia) i Dniach Nowego Żmigrodu (19 sierpnia). Nieodłącznym hasłem każdego występu artysty jest: „Tak się buja południowa Polska!”.

Pionierski projekt DPD zawiera osiemnaście utworów, w tym najbardziej znany „Przetańcujem”. Na krążku pojawiają się gościnnie: Detmi, Roll, BassBasiwo, Fabisz & Majeś oraz SielSKA.

Z twórczością młodego jaślanina można zapoznać się na stronie: www.sielsky.pl. „Na żywo” Marcina będzie można posłuchać po raz kolejny 27 września w Klubie Muzycznym SEPIA.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Na promocji płyty „Sielsky Mixtape” jaślanina zjawiły się dziesiątki młodych ludzi”

  1. Marcin! Jesteśmy z Toba. Czekamy tez na nastepne osoby, które podzielą się z mieszkańcami dobra muzą