Na drogach

Pieszy potrącony przez samochód w Majscowej w stanie ciężkim

Wypadek w Majscowej
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Przez blisko dwie godziny policjanci pracowali na miejscu wypadku w Majscowej (gmina Dębowiec). Na drodze relacji Jasło-Nowy Żmigród do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Mężczyzna w stanie bardzo ciężkim trafił do jasielskiego szpitala. Ranny został również kierujący pojazdem.

Zdarzenie miało miejsce w piątek (28.09) około godziny 22 na drodze wojewódzkiej nr 992. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym Peugeot 106 mieszkaniec gminy Nowy Żmigród jechał od strony Jasła w kierunku Nowego Żmigrodu. Przejeżdżając przez Majscową, w odległości kilkudziesięciu metrów od skrzyżowania z drogą powiatową na Bajdy, nie zauważył idącego środkiem jezdni mężczyzny. Nie zdążył w porę wyhamować pojazdu i najechał na niego.

Pieszy, mieszkaniec gminy Jasło, z całym impetem uderzył o maskę samochodu i szybę czołową, doszczętnie ją niszcząc. Siła uderzenia była tak duża, że mężczyźnie spadło obuwie z nóg. Z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala.

Drugi zespół ratownictwa medycznego zabrał kierowcę pojazdu na badania.

Na miejscu pracował policyjny technik, który dokonał oględzin uszkodzonego pojazdu, zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze ustalili także świadków zdarzenia.

Przez blisko dwie godziny ruch samochodów osobowych odbywał się w tym miejscu wahadłowo. Samochody ciężarowe jadące od strony Jasła musiały czekać, natomiast jadące od strony Nowego Żmigrodu były kierowane na objazd przez Niegłowice.

Zastęp straży pożarnej z jasielskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (samochód ratownictwa technicznego) uprzątnął jezdnię z pozostałości powypadkowych.

Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

[AKTUALIZACJA: 30.09 | 18:39] Jak poinformowała Policja, 68-letni mężczyzna zmarł w sobotę po południu w krośnieńskim szpitalu. Kierujący samochodem 49-latek był trzeźwy i po zaopatrzeniu medycznym został wypisany do domu.

FOTOPRZESTROGA:

Wypadek w Majscowej Wypadek w Majscowej

Wypadek w Majscowej Wypadek w Majscowej

Wypadek w Majscowej Wypadek w Majscowej

Wypadek w Majscowej Wypadek w Majscowej

Wypadek w Majscowej Wypadek w Majscowej

Wypadek w Majscowej Wypadek w Majscowej

Wypadek w Majscowej Wypadek w Majscowej

Wypadek w Majscowej Wypadek w Majscowej

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Pieszy potrącony przez samochód w Majscowej w stanie ciężkim”

 1. ludzie opanujcie się nikt kto jest trzeźwy nie wchodzi na środek jezdni widząc nadjeżdżający samochód. ludzie po to są pasy. Apeluje o rozwagę i trzeźwy umysł. MYŚLCIE PRZED A NIE PO FAKCIE DOTYCZY TO TEŻ SPRZEDAWCÓW W SKLEPIE DLACZEGO KTOŚ SPRZEDAJE PIJANEMU ALKOHOL??????????????????

 2. Oczywiście mówię o prędkości przed rozpoczęciem hamowania a nie przy uderzeniu ;/ Hamowanie nie trwało długo ale po sladach widać że spora odleglóśc jednak była.

 3. Pieszy był na 1000% pod wpływem, wtargnał na jezdnię ani się nie oglądając, na nadjężdżającego tira i osobówkę, szedł przed siebie spokojnie nie zwracając w ogóle uwagi na ruch. Wina leży po stronie pieszego, Kierowca mógł mieć 95-105 ale też go nie zauważył, nie odbił wcześniej tylko po hamulcach w ostatniej chwili !!!

 4. Pieszy był tak pijany że na oczy nie widział, szedł przed siebie ani się nie oglądają, a kierowca nie jechał więcej niż 100 !

 5. Tak czy siak gdyby ludzie nosili o tak późnej porze jakieś elementy odblaskowe to wielu z nich już nie wąchałoby kwiatków od spodu, może i nie jechał wolno ale dziadka na pewno nie zobaczył w odpowiednim momencie

 6. Zażenowana tutaj nikt nie ma potwierdzonych informacji, np „ktoś”- coś, gdzieś usłyszał i napisał (informacje przekazywane przez niego nie są prawdziwe-nawet ta o śmierci potrąconego), po prostu przeraża mnie poziom naszego społeczeństwa, anonimowo wszyscy i wszystko ale w realu to….

 7. Do tego c i tych 2 pod spodem ten r ma racje bo auto wygląda jak by w słup walną a nie w człowieka, wy sami sie rozbiegnijcie i nabijcie sobie o ścianę rozumu, nie raz tamtędy jechałem i wiem jak tam jest to faktycznie bardzo nie bezpieczne miejsce kawałek prostej i 2 górki nawet jak sie z górki jedzie to jeszcze tym bardziej sie prędkość zwiększa , jak nie widzieliście tego miejsca to nie wypowiadajcie sie , z tego co słyszałem to juz nie jedna osoba tam straciła życie !

 8. Mam lepsze wiadomości co tu wypisują jestem z tej miejscowości ten facet przechodził przez jezdnie a nie szedł środkiem , kierowca jechał 130 tak powiedziała policja na miejscu zdarzenia, ludzie którzy się czepiacie pieszego to trochę pomyślcie , ten facet nie miał szans uciec przy takiej prędkości, auto wygląda jak by w szybę walną kilkoma cegłami, a facet był chudy jak patyk kierowca zmiótł go z jezdni , więc czyja to wina wiadome ze kierowcy bo w tym miejscu nie jedzie się z taka prędkością , tym bardziej że tu już nie jedna osoba zginęła , to bardzo niebezpieczne miejsce. Powinien tu być ciągle fotoradar oraz oznakowany czarny punkt może to by coś pomogło dla nie rozważnych kierowców, a ten kierowca powinien dostać najwyższy wymiar kary. A tak dla sprostowania sprawy to ten człowiek umarł w Krośnie w nocy niedługo po przewiezieniu a nie po południu.

 9. Skąd wiesz,ze był pod wpływem? Jak nie masz potwierdzonych informacji to proszę – nie wypowiadaj się -.-

 10. A nie pomyśleliście może że przechodził przez jezdnię, a koleś jechał tak szybko że nie zdążył zahamować? Popatrzcie sobie na ślady hamowania na zdjęciach. Na pewno nie była to prędkość 60/h taka jak powinna być w terenie zabudowanym ! Tylko grubo ponad 100/h bo nawet wygląd auta na to wskazuje ,że potrącenie było przy dużej szybkości..

 11. Tak! Bo to sprawca jest winien temu, że zmarły szedł ŚRODKIEM JEZDNI?! Miejsce dla pieszych jest na chodniku lub poboczu. Pomyśl gościu zanim napiszesz. Prędkość to jedno, ale totalny brak wyobrażni poszkodowanego, to drugie.

 12. Facet wlazł pod koła , a miejsce pieszego nie jest na środku jezdni , więc nie czepiaj się kierowcy bo wystarczy, że będzie miał olbrzymi uraz w psychice, a dziadek pewnie był pod wpływem, skoro wszedł pod samochód . W nocy pieszego ciężko zauważyc jeśli nie ma elementów odblaskowych , więc nie wypowiadaj się

 13. Co za poryp jedzie tam z dużą prędkością, tam nie jedna osoba zgineła, powinien tam byc oznaczony czarny punkt, i ciągle stać fotoradar łapac gnojków co lubią przycisnąć gdzie wy macie rozum !!!!!!!!!!!!! , oby sprawca zgnił we więzieniu !!!!!!!!!!!!!!!