Kultura | rozrywka | edukacja

Pomysły wirują Ci w głowie? Dołącz do Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD!

Kilka młodych osób, garść pomysłów, masa wysiłku i jedna idea – zrzeszenie młodych, jasielskich artystów. Tylko tyle wystarczyło, aby przekonać osoby zaangażowane w działania artystyczne oraz propagowanie i promocję kultury. To właśnie te osoby utworzyły Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, który działać będzie przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Inicjatorami powstania Wschodu, było troje znajomych, dla których sztuka jest bardzo ważną częścią życia i pragną, by stała się ona istotna również dla innych, a szczególnie ich rówieśników, młodych artystów, tworzących do przysłowiowej szuflady. Mowa tutaj o Albercie Kociubie, Aleksandrze Zajdel i Mateuszu Nocku. Każde z nich reprezentuje oddzielną jej część, literaturę, sztuki wizualne i muzykę, stanowiąc doskonały zespół i idealne uzupełnienie.

Czym jest Klub Inicjatyw Artystycznych? Jest to wolna grupa, do której dołączyć może każdy, kto chociaż w najmniejszym stopniu jest związany z kulturą. Mimo, że Wschód w swych założeniach chce skupić się na poezji i literaturze, to przedstawiciele innych dziedzin takich jak malarstwo, fotografia czy filozofia również poczują się tutaj tak, jak u siebie w domu. Zamierzeniem klubu jest zrzeszenie młodych twórców i pomoc w promocji lokalnych talentów, aby przy wsparciu znanych osób ze środowiska artystycznego młodzi ludzie mogli łatwiej realizować swoje pasje i zainteresowania.

Czego WSCHÓD wymaga od chętnych osób? Przede wszystkim zaangażowania i otwartości. Wystarczy przyjść i włączyć się w działalność grupy, by aktywnie uczestniczyć we wszystkich inicjatywach, którymi WSCHÓD chce „podbić” Jasło i okolice. Promując kulturę i przede wszystkim młodych ludzi, którzy nie mieli szczęścia urodzić się w renesansie, by trafiając pod opiekę wpływowego mecenasa móc swobodnie wspinać się na szczyt. Zapraszamy!

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w czwartek 20 września 2012 r. o godz. 16:30 w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Pomysły wirują Ci w głowie? Dołącz do Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD!”

  1. super ! fajnie ze cos sie dzieje ! ze sa ludzie aktywni ktorzy chca w zyciu dziaałac podzielic sie swoimi zamilowaniami pasjami!
    super!