Sport | rekreacja | turystyka

Turniej o Puchar Jasła

W sobotę (15.09) dzięki uprzejmości Urzędu Miasta na obiektach jasielskiego MOSiR-u rozegrany został Turniej o Puchar Jasła dla zawodników z rocznika 2002. Był to pierwszy turniej po przerwie wakacyjnej w jakim wzięła udział „Szóstka”.

UKS Szóstka Jasło
© ARCHIWUM KLUBU

W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A zagrały zespoły: Igloopolu Dębica, Resovii Rzeszów, UKS Gromnik oraz UKS 6 Jasło I. W grupie B: Beniaminek Krosno, DAP Dębica, Tarnovia Tarnów, Sokół Łańcut i UKS 6 Jasło II.

Po zakończonej pierwszej fazie rozgrywek dwie najlepsze drużyny z każdej grupy rozgrywały między sobą mecze o miejsca 1-4 pozostałe drużyny o miejsca 5-9, systemem „każdy z każdym”. Wynik z pierwszej fazy rozgrywek zaliczany był do punktacji w drugiej fazie.

Drużyna UKS 6 Jasło I wygrała wszystkie swoje mecze grupowe kolejno: 5-2 z UKS Gromnik, 1-0 z Resovią Rzeszów i 4-0 z Igloopolem Dębica. Co dało nam pierwsze miejsce w grupie. Drugim zespołem, który wyszedł z naszej grupy był Igloopol Dębica. Dzięki wygranej z Dębicą, nasza drużyna weszła do drugiej fazy rozgrywek z 3 punktową zaliczką na koncie. W grupie B pierwsze miejsce wywalczyła Tarnovia Tarnów, drugie zaś Beniaminek Krosno.  

„Szóstka” w pierwszym meczu drugiej fazy rozgrywek spotkała się z dobrze znaną drużyną Beniaminka Krosno. Z Beniaminkiem zawsze grało nam się ciężko i tak też było tym razem. Mimo kilku sytuacji pod bramką Krośnian nie udaje nam się zdobyć gola. Jak mówi stare porzekadło niewykorzystane sytuacje mszczą się i tak też się stało tym razem. Jedna niepozornie wyglądająca kontra, w której wydawało się już że piłka wyjdzie na aut, zawodnik Beniaminka nie odpuszcza, dochodzi do piłki i w sytuacji sam na sam strzela bramkę na wagę zwycięstwa. Mecz kończy się wynikiem 1-0 dla Beniaminka. Ostatni mecz gramy z drużyną Tarnovii Tarnów. W tym meczu bramka Tarnovii była zaczarowana, kilka dogodnych sytuacji nie przynosi nam gola. Drużyna z Tarnowa wyprowadza jedną kontrę i zdobywa zwycięską bramkę, która daje im tym samym zwycięstwo w całym turnieju.

Nasza druga drużyna, której większość stanowili chłopcy młodszego rocznika, rozegrała sześć meczy z czego jeden zremisowała z UKS Gromnik, pozostałe przegrała. Ich udział w turnieju miał jednak przede wszystkim charakter szkoleniowy. Chodziło o to żeby chłopcy się „ogrywali” i zdobywali doświadczenie na boisku.

Imprezie dopisała dobra pogoda, wszyscy dobrze się bawili co przecież też jest bardzo ważne w wieku w którym są nasi chłopcy.

Puchary, nagrody i medale wręczone zostały przez wiceburmistrza Jasła Leszka Znamirowskiego, który swoją obecnością uświetnił całą imprezę.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Tarnovia Tarnów 2. Beniaminek Krosno 3. UKS 6 Jasło I 4. Igloopol Dębica 5. Sokół Łańcut 6. Resovia Rzeszów 7. DAP Dębica 8. UKS Gromnik 9. UKS 6 Jasło II.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Turniej o Puchar Jasła”