Na drogach

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Zarzeczu. Pechowe „zakręty” czy nieuwaga kierowców?

Poważny wypadek na zakrętach między Zarzeczem, a Majscową (gmina Dębowiec). W zderzeniu dwóch samochodów osobowych do jasielskiego szpitala trafiła kierująca jednym z pojazdów. Przez blisko dwie godziny droga wojewódzka nr 992 była w tym miejscu nieprzejezdna.

Wypadek w Zarzeczu
© terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili jego przebieg. Samochód osobowy Opel Corsa jechał od strony Nowego Żmigrodu w kierunku Jasła. W Zarzeczu, na ostrym łuku jezdni, kierująca pojazdem 37-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków atmosferycznych, w wyniku czego straciła panowanie nad kierownicą i zjechała na przeciwny pas ruchu. Tam doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem BMW X3.

W wyniku wypadku kierująca BMW 45-letnia mieszkanka Jasła doznała obrażeń ciała i karetką Pogotowia Ratunkowego została przewieziona do jasielskiego szpitala. Kierującej Oplem, jak i podróżującej z nią ośmioletniej córce, nic poważnego się nie stało.

Kierujące pojazdami były trzeźwe.

Poszkodowana kobieta doznała obrażeń ciała powyżej dni siedmiu, stąd zakwalifikowaliśmy to zdarzenie jako wypadek drogowy. – usłyszeliśmy od podkom. Łukasza Gliwy, oficera prasowego jasielskiej Policji.

Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.

Wypadek w Zarzeczu
© terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Na czas działań ratowniczych i oględzin prowadzonych przez policyjnego technika kryminalistycznego droga wojewódzka nr 992 była w tym miejscu całkowicie zablokowana. W tej chwili ruch samochodów ciężarowych i osobowych odbywa się płynnie po obu pasach ruchu.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Zarzeczu. Pechowe „zakręty” czy nieuwaga kierowców?”

  1. Oj boże jak oni jezdza ;//
    Kolejny wypadek w zarzeczu ..
    Nastepny bedzie jeszcze smiertelny ;//