Informacje

Dyrektora jasielskiego szpitala wyłoni postępowanie konkursowe

Jasielski szpital wymaga ratunku
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Starosta jasielski w rozmowie z portalem regionalnym terazJaslo.pl potwierdził podawane przez nas wcześniej informacje, że docelowym będzie konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Na wtorkowym (17.10) posiedzeniu Zarządu Powiatu powołano komisję, która zajmie się przygotowaniem i przeprowadzeniem postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Jej przewodniczącym został wicestarosta jasielski Franciszek Miśkowicz, a skład uzupełniają trzej członkowie Zarządu Powiatu: Tadeusz Górczyk, Henryk Motkowicz i Jan Urban, przedstawiciel Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Krzysztof Topolski oraz lek. med. Lucyna Misiołek.

Jeżeli wszystko pójdzie sprawnie i wszystkie terminy zostaną zachowane to na początku grudnia będziemy mieli konkurs, który mam nadzieję wyłoni dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. – podkreślił Adam Kmiecik. – Będzie przygotowany regulamin konkursu, ogłoszenie w prasie ogólnopolskiej, które będzie „wisiało” przez trzydzieści dni i zobaczymy jacy kandydaci się zgłoszą. Czy dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektor będzie zainteresowany i zgłosi swój start w konkursie, nie wiem.

Z dniem 29 sierpnia 2012 roku pełniącym obowiązki dyrektorem Szpitala Specjalistycznego w Jaśle jest Michał Burbelka. Zarząd Powiatu powierzył mu stanowisko na trzy miesiące po tym, jak dotychczasowy szef lecznicy Zbigniew Betlej złożył pisemną rezygnację. Działania te związane są z koniecznością wdrożenia programu restrukturyzacyjnego szpitala nałożonym przez Radę Powiatu w Jaśle. Narastające systematycznie od wielu lat zobowiązania finansowe pociągają z każdym dniem szpital na samo dno, co – przy braku zdecydowanych działań kierownictwa jednostki organizacyjnej powiatu jasielskiego i nie wywiązaniu się z przedłożonych mu czynności do wykonania – może skutkować w najbliższej przyszłości prywatyzacją lecznicy.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE