Informacje

Grupa samochodowych włamywaczy zatrzymana

Jasielscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy włamywali się do samochodów. Kradli radioodtwarzacze, radia i anteny CB, jak też inne rzeczy pozostawione w autach. Na swoim koncie mają również zabór cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Podejrzani działali na terenie Jasła i Krosna. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, a sprawcom postawili zarzuty.

Jeden z zatrzymanych przestępców
Jeden z zatrzymanych przestępców.
Fot. © KPP W JAŚLE

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego prowadzili czynności dotyczące włamań do samochodów, do których dochodziło w październiku br. na terenie Jasła. Funkcjonariusze badali każdą ze spraw, analizowali docierające do nich sygnały, ustalali i przesłuchiwali świadków. W minionym tygodniu policjanci zdobyli informacje, które pomogły trafić na trop sprawców. Ich analiza pozwoliła zebrać dowody przeciwko trzem młodym mężczyzną z gminy Tarnowiec. Funkcjonariusze weszli do ich domów. W czasie przeszukania znaleźli cześć skradzionych z samochodów przedmiotów. Podejrzany 19-latek i dwaj jego 23-letni koledzy zostali zatrzymani.

W trakcie wykonywanych czynności śledczy ustalili, że podejrzani na sumieniu mają także inne przestępstwa i nie działali w nich sami. W związku z tym, do pracy znów przystąpili funkcjonariusze kryminalni. Przeanalizowali zebrany materiał dowodowy i po kilku godzinach znali już tożsamość kolejnych dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w przestępstwach. W ich domach znaleźli część skradzionych przedmiotów. Dwaj mieszkańcy gminy Tarnowiec w wieku 19 i 20 lat zostali zatrzymani i dołączyli do swych wspólników.

W toku prowadzonego postępowania policjanci potwierdzili, że podejrzani na przełomie września i października br. w różnych konfiguracjach osobowych włamywali się do samochodów na terenie Jasła. Ich łupem padły halogeny, radia i anteny CB, radioodtwarzacze, głośniki, nawigacja i inne przedmioty znajdujące się w pojazdach. Funkcjonariusze ustalili również, że trzech z nich w lutym br. włamało się do stojącej na jednym z parkingów w Jaśle hondy civic i po uruchomieniu silnika dokonali jej zaboru. Samochód porzucili kilka ulic dalej, wcześniej kradnąc z niego przednie koła oraz radioodtwarzacz. W czasie dochodzenia śledczy potwierdzili, że podejrzani podobnych czynów dopuszczali się na terenie Krosna.

Zatrzymanym dotychczas, w zależności od popełnionych przestępstw, postawiono 8 zarzutów o włamania i kradzieże. Trzech z nich usłyszało również zarzut zaboru cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Odzyskane przedmioty policjanci wkrótce zwrócą prawowitym właścicielom.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Grupa samochodowych włamywaczy zatrzymana”