Sport | rekreacja | turystyka

Srebro i złoto dla Jaślanina

Zakończyły się kolejne Mistrzostwa Świata klas „C” Naviga, wielkie święto modelarzy okrętowych, w którym uczestniczą wszystkie kraje, od Francji i Włoch przez Kazachstan, aż po Chiny.

Tygodniowa impreza odbyła się tym razem w chorwackiej Rijece, miasta z wieloletnimi morskimi tradycjami. Impreza o tyle prestiżowa, że w otwarciu uczestniczył pracownik kancelarii prezydenta Chorwacji i serbski konsul.

Dlaczego o tym pisać? Bo jak zwykle nie obyło się bez polskich akcentów. Polscy modelarze niezmiennie znajdują się w światowej czołówce i cieszy to tym bardziej, że na szczycie tej czołówki ze srebrnym i złotym medalem uplasował się mieszkaniec Jasła, Robert Kijak. Modele dwóch okrętów wojennych, „Koenigsberg” i Scharnhorst” zostały docenione przez międzynarodową komisję sędziowską i nagrodzone wspomnianymi medalami.

Robert Kijak
Robert Kijak
© ARCHIWUM PRYWATNE (x2)

Anna Kijak

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Srebro i złoto dla Jaślanina”

  1. Gdziekolwiek nie jedzie, stara się promować miasto i region. W tym roku dział promocji UM wreczył mu kilkanaście folderków o Jaśle, „bo reszta materiałów potrzebna jest na targi” Cóż, szkoda słów…