Sport | rekreacja | turystyka

Kadeci z Jasła odnoszą ogromne sukcesy

Jak informuje Zarząd siatkarskiego klubu MKS MOSiR Jasło jasielscy kadeci odnoszą sukcesy nie tylko w rozgrywkach młodzieżowej ligi województwa podkarpackiego.

Kadeci MKS MOSiR Jasło
Stoją od lewej: Jakub Bukry (11), Mateusz Polar (8), Mateusz Dryja (5), Paweł Hołodniak (16), Dominik Źrebiec (4), Jarosław Mucha (15), Oskar Wiliński (7), Jakub Procanin (10), Bartłomiej Zając (2), Jerzy Łaba - trener. Klęczą od lewej: Grzegorz Owsiak (17), Dominik Stanek (14), Jarosław Łaba (9), Dominik Żółtek, Maciej Pomarański (2).
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

W minioną środę w hali sportowej MOSiR Jasło pokonali w trzech setach zespół z Sanoka (14;12;20) i tym samym pozostają na czołowej pozycji w walce o udział w MP 2012/13. Jak nam powiedział trener Jerzy Łaba – ten sezon dla zespołu i dla klubu to jeden z najbardziej trudnych od samego początku roku 2012, natrafiamy w naszej praktycznie społecznej pracy z samymi problemami. Mieliśmy głębokie dylematy czy pojedziemy w okresie wakacyjnym na zgrupowanie z młodzieżą, chodzi tutaj o znacznie uszczuplony przez Urząd Miasta budżet dla naszej sekcji siatkówki. Udało się, a to za sprawą rodziców, którzy w dużej mierze pokryli koszty pobytu zawodników na obozie siatkarskim w Solinie za co serdecznie muszę im przy tej okazji podziękować.

Sezon ropoczęliśmy niestety z czterema kontuzjowanymi zawodnikami – jak mówi trener Łaba jeszcze nigdy tak się nieszczęśliwie nie zdarzało.

Coraz bardziej nurtuje mnie sprawa obiektu – naszej hali sportowej, gdzie niestety musimy rozgrywać mecze i trenować 10 godzin tygodniowo, jest bardzo zimno i martwię się aby chłopcy nie chorowali, bo znów zespół będzie zdekompletowany, a mam nadzieję na dobry wynik w tym sezonie. Jak dobrze pamiętam to pierwsze moje treningi na hali MOSiR w Jaśle odbyłem w 1977 roku w sekcji akrobatyki sportowej i z przykrością potwierdzam, że hala jaka była 35 lat temu to taka sama jest, żadnych innowacji, remontów, termomodernizacji dosłownie nic się nie zmieniło, przepraszam parkiet jest nowy- ale niestety już stary, zniszczony i krzywy… Jest bardzo przykro mówić moim kolegom trenerom z innych zespołów Krosna, Sanoka, Ropczyc, Strzyżowa… i usprawiedliwiać się za kiepskie warunki w hali sędziom przed każdym meczem ..martwi mnie to jako byłego sportowca, a teraz szkoleniowca młodzieży w Jaśle -mówi trener.

Mimo to cieszy go ta praca i cieszą go postępy wychowanków- siatkarzy. Wygrali kolejny mecz ligowy, a ważnym też jest dla klubu, że mamy kolejne talenty siatkarskie. Jarosław Mucha i Jarosław Łaba wraz z reprezentacją województwa zdobyli brązowy medal w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale.

„Klimat dla Polskiej Siatkówki jest na szczytach popularności i dobrych wyników na wszystkich arenach, będziemy zatem starali się mimo wielu uniedogodnień wykorzystać to i szkolić młodzież w Jaśle” – powiedział były zawodnik Resovii Rzeszów, teraz trener jasielskiej młodzieży Jerzy Łaba.

(MKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Kadeci z Jasła odnoszą ogromne sukcesy”