Kultura | rozrywka | edukacja

„Księżyc i Magnolie” w JDK

Znakomita obsada, błyskotliwe dialogi, wartka akcja, humor sytuacyjny i co najważniejsze – możliwość zobaczenia jak powstawała ekranizacja bestsellerowej powieści Margaret Mitchell „Przeminęło z wiatrem” – sprawiły, że publiczność Jasielskiego Domu Kultury zgotowała aktorom owację na stojąco. Spektakl pokazuje kulisy powstania scenariusza do filmowej opowieści o losach pięknej Scarlett O’Hary i jej burzliwym związku z Rhettem Butlerem.

Spektakl Księżyc i Magnolie w JDK
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Producent filmu David O. Selznick – w tej roli Olaf Lubaszenko – jest niezadowolony z pracy nad „Przeminęło z wiatrem”, która nie idzie zgodnie z jego oczekiwaniami. Zdesperowany przerywa produkcję i zamyka się we własnym gabinecie razem z nowym scenarzystą Benem Hechtem (Szymon Bobrowski) i nowym reżyserem Viciem Flemmingiem (Szymon Kuśmider). Panowie wyznaczają sobie termin pięciu dni, aby stworzyć nowy scenariusz i wznowić zdjęcia. Aby nie obciążać zbytnio umysłu odżywiają się jedynie dostarczonymi przez sekretarkę Selznicka – pannę Poppenghul (Barbara Kurzaj) – bananami i orzeszkami ziemnymi.

Spektakl ukazuje kulisy powstawania filmowego arcydzieła wszech czasów. Reżyser przedstawienia Agnieszce Lipiec – Wróblewskiej udało się oddać ówczesne realia przemysłu filmowego i pokazać jak z codziennej, żmudnej pracy oraz pasji i determinacji można doprowadzić do realizacji własnych marzeń.

Znakomita gra aktorów krakowskiego teatru Stu spotkała się z dużym aplauzem widzów, którzy owacją na stojąco podziękowali im za dwie godziny dobrej zabawy.

Partnerami IV Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle są: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Karpacka Spółka Gazownictwa oraz Grupa LOTOS S.A.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “„Księżyc i Magnolie” w JDK”