Informacje

Uczniowie z Nowego Żmigrodu zachęcają do rzucenia palenia

Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie włączył się w akcję związaną z ograniczeniem społecznych, zdrowotnych oraz ekonomicznych następstw związanych z paleniem tytoniu. Szkoła stoi na stanowisku, że zdrowy uczeń jest z pewnością bardziej skupiony na zajęciach, ma możliwość przyswojenia większej ilości informacji przekazywanych mu na lekcjach a także ćwiczonych z nim umiejętności.

Światowy Dzień Rzucania Palenia w Nowym Żmigrodzie
Fot. © ARCHIWUM SZKOŁY

Palenie papierosów staje się coraz bardziej popularne również wśród najmłodszych uczniów szkół. Zdaniem uczestników akcji, istnieje w stosunku do tego zjawiska wysoce akceptowalne przyzwolenie społeczne, które należy najszybciej ograniczyć.

Każdy trzeci czwartek listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Rzucania Palenia. W tym roku również młodzież Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie, jako aktywni działacze Młodzieżowej Rady Powiatu, włączyła się w przeprowadzenie akcji „Rzuć palenie razem z nami” na terenie Nowego Żmigrodu. Całe przedsięwzięcie odbywało się pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jaśle. W godzinach od 11:00-13:00 młodzi ludzie rozdawali ulotki, opaski odblaskowe, breloczki, najmłodsi otrzymywali kolorowe baloniki.

Uczniowie zachęcali przechodniów do zaprzestania palenia, uświadamiali zgubne jego skutki dla zdrowia, wskazywali miejsca, w których palenie jest kategorycznie zabronione i co grozi za łamanie przepisów.

Dzięki temu, że akcja realizowana była przez członków Młodzieżowej Rady Powiatu, całe przedsięwzięcie odbywało się równocześnie w Nowym Żmigrodzie, w Kołaczycach oraz na jasielskim rynku.

(Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Uczniowie z Nowego Żmigrodu zachęcają do rzucenia palenia”