Na drogach

Gołoledź na drogach: służby ratownicze pracują pełną parą (FOTO)

Od rana szlakach komunikacyjnych powiatu jasielskiego panują trudne warunki atmosferyczne. Marznące opady deszczu ze śniegiem tworzą na jezdni zdradliwą dla kierowców niewidoczną warstwę lodu. Do południa służby ratownicze interweniowały już dwukrotnie w związku ze zdarzeniami drogowymi.

Kolizja w Warzycach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Kolizja w Warzycach Kolizja w Warzycach

Kolizja w Warzycach Kolizja w Warzycach

Kolizja w Warzycach Kolizja w Warzycach

Kolizja w Warzycach Kolizja w Warzycach

Do pierwszego z nich doszło około godziny 11:35 w miejscowości Warzyce (gmina Jasło), na drodze wojewódzkiej nr 988. Ze wstępnych informacji wynika, że kierująca samochodem osobowym Toyota RAV 4 prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków panujących na jezdni, w wyniku czego zjechała z jezdni do przydrożnego rowu. Samochód przewrócił się na lewy bok.

Trzy osoby poszkodowane: kierująca pojazdem i podróżujące z nią dwoje dzieci, zostały zabrane przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Po wykonaniu badań lekarskich nie stwierdzono u nich poważnych obrażeń ciała i mogli opuścić lecznicę.

Policjanci ustalili, że kobieta była trzeźwa.

Do akcji ratowniczej zostały zadysponowane trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (GBA, SRt i SOp).

W związku z tym, że samochód znajdował się w całości poza obrębem jezdni, ruch w tym miejscu odbywał się po obu pasach drogi.

Kilkadziesiąt minut później, tuż po godzinie dwunastej, służby ratownicze zostały powiadomione o kolejnym zdarzeniu. Tym razem w miejscowości Łężyny (gmina Nowy Żmigród) na drodze wojewódzkiej nr 992.

Kolizja w Łężynach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Kolizja w Łężynach Kolizja w Łężynach

Tutaj kierujący samochodem osobowym Volkswagen Golf zjechał z jezdni do przydrożnego rowu i uderzył bokiem pojazdu w drzewo. Mężczyzna został zabrany przez przybyły na miejsce specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z podstacji Pogotowia Ratunkowego w Nowym Żmigrodzie do jasielskiego szpitala, gdzie udzielana jest mu pomoc lekarska.

Na miejscu działały także cztery zastępy straży pożarnej: trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (GBA, SRt i SOp) oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalniku (GBA) oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

W związku z akcją ratowniczą ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo. Pojazdy ratownicze odblokowały już jezdnię.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę!

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Gołoledź na drogach: służby ratownicze pracują pełną parą (FOTO)”

  1. Przy tej okazji proponuje zamieścić info z nr tel. do poszczególnych służb odpowiedzialnych za utrzymanie poszczególnych rodzajów dróg. Póki co googluje i na prożno szukac na stronach urzędu gminy czy miasta odpowiednich telefonow…

  2. Fajnie że macie aktualne informacje i zdjęcia w przeciwieństwie do innych portali gdzie nic się nie dzieje od trzech dni.