Kultura | rozrywka | edukacja

XVIII Konkurs Kolęd i Pastorałek (zapowiedź)

Blisko 100 zespołów i solistów z województw podkarpackiego i małopolskiego, w tym ponad 20 grup przedszkolnych, zgłosiło chęć uczestniczenia w XVIII Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, organizowanym tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia przez Jasielski Dom Kultury.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Na podstawie nagrań komisja konkursowa wybierze (8 bm.) około 40 najlepszych prezentacji uczniowskich, które zostaną dopuszczone do konkursu. Konkurs odbędzie się 14 grudnia (piątek) o godz. 9. Zakwalifikowane zespoły i soliści będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych i oraz dwóch kategoriach artystycznych: zespołów i solistów. Kilka dni wcześniej (w poniedziałek 10 grudnia o godz. 9) na scenie JDK zaprezentują się wszystkie zgłoszone do konkursu przedszkolaki.

Nagrodzeni z każdej grupy wystąpią 12 stycznia przyszłego roku (sobota) o godz. 16. w koncercie finałowym. Wtedy też odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień.

Patronami konkursu są Burmistrz Miasta Jasła i Dziekan Dekanatu Jasło Wschód.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “XVIII Konkurs Kolęd i Pastorałek (zapowiedź)”