Informacje

I LO w Jaśle w ogólnopolskim rankingu

„Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy” ogłosiły ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych na rok 2013. To już 15 edycja.

I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle

Kapituła konkursowa pod przewodnictwem prof. Jana Łaszczyka, rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, oceniała szkoły ponadgimnazjalne. Brano pod uwagę sukcesy olimpijskie, wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz opinię o uczniach szkoły wyrażoną przez kadrę akademicką szkół wyższych.

W kategorii „Ogólnopolski ranking liceów ogólnokształcących” I LO w Jaśle zajmuje 151. miejsce. W kategorii „Ranking olimpijski” jasielska „Jedynka” zajmuje 139. miejsce. W województwie podkarpackim I LO znajduje się na 7 pozycji.

I LO im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle jest jedynym liceum jasielskim, które znalazło się w gronie 500 najlepszych szkół licealnych z całej Polski.

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2013:
http://www.rp.pl/artykul/10,968341-Ranking-Szkol-Ponadgimnazjalnych-2013—dokumenty-i-tabele.html

(I LO w Jaśle)

2 Comments

  1. Najlepsi uczniowie z Jasla jeżdża do Kopernika ( I Lo w Krośnie) a to jest na 38 miejscu, jasielski ogólniak na 139. Czym się tu chwalić?

Back to top button