Kultura | rozrywka | edukacja

W Kołaczycach: I Przegląd Kolęd i Pastorałek

6 stycznia 2013 roku Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Kołaczycach włączył się w ogólnopolską akcję „Marszu Trzech Króli” i zorganizował na Rynku – I Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Przegląd kolęd i pastorałek
Fot. © archiwum GOK-u w Kołaczycach

Uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele Św. Anny w Kołaczycach,  podczas której kolędy śpiewali m.in. członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Ziemi Bieździedzkiej „Pogórzanie”.

Na scenie zaprezentowało się około stu wykonawców od najmłodszych milusińskich po ich rodziców i dziadków. Dzieci ze szkoły podstawowej z Kołaczyc pokazały piękne przedstawienie jasełkowe. „Pogórzanie” przypomnieli stary zwyczaj „drobów”. W barwnym korowodzie przebierańców najbardziej podobał się żyd, śmierć i diabeł, który widłami poszturchiwał nie tylko niesforne dzieci… Pozostali wykonawcy śpiewając kolędy zachęcali do wspólnego śpiewu licznie zebranych na rynku mieszkańców. Mimo niskiej temperatury wszyscy radośnie włączyli się we wspólne kolędowanie, rozgrzewając się gorąca herbatą pitą przy ognisku.

Największą radość sprawiło puszczenie w powietrze lampionów szczęścia, które rozjaśniły niebo nad Kołaczycami. Impreza zorganizowana po raz pierwszy spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców miasta i gminy Kołaczyce. Śledząc przebieg nowego sposobu świętowania Trzech Króli w Polsce można wnioskować, że potrzebne są takie imprezy, gdzie można się spotkać ze znajomymi, zabawić, a przy okazji choć na chwilę dać odpocząć telewizorom i komputerom.

Gminny Ośrodek Kultury dziękuję za pomoc przy organizacji imprezy Stajni Galicja, firmie MAT-BUD z Jasła, Dyrektor Gminnego Przedszkola w Kołaczycach Katarzynie Gustek oraz wszystkim osobom, które bezinteresownie poświęciły swój czas.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy oraz mieszkańcom za tak liczne przybycie i życzymy SZCZĘŚLIWEGO ROKU 2013!!!

(GOK w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Kołaczycach: I Przegląd Kolęd i Pastorałek”

  1. brawo GOK za wykonanie artystycznie tej szopki pięknie ma pani Dyrektor zdolnych pracowników naprawdę na podziw tej szopce