Na drogach

Wypadek na „stopach” w Jaśle: jedna z uczestniczek w szpitalu

Na jednym ze skrzyżowań w Jaśle doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierująca jednego z nich trafiła do szpitala z podejrzeniem urazu głowy. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Wypadek na Szopena
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Wypadek na Szopena Wypadek na Szopena

Wypadek na Szopena Wypadek na Szopena

Wypadek na Szopena Wypadek na Szopena

Do zdarzenia doszło około godziny 10:30. Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Opel Corsa jechał ulicą Fryderyka Szopena od strony Kościoła OO. Franciszkanów. Na skrzyżowaniu z ulicą Kornela Ujejskiego 43-letni mężczyzna prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo samochodowi osobowemu Fiat Bravo. Doszło do zderzenia obu pojazdów, w wyniku czego jeden z nich uszkodził stojący w pobliżu znak drogowy.

W wyniku wypadku ucierpiała kierująca Fiatem 27-letnia mieszkanka Jasła. Kobieta została zabrana przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do szpitala, gdzie ze względu na charakter odniesionych obrażeń ciała pozostała na dalszej obserwacji. Drugiemu z uczestników nic się nie stało.

Policjanci ustalili stan trzeźwości kierowców. W obu przypadkach wskaźnik alkomatu pokazał 0,00 promila alkoholu.

Miejsce zdarzenia zabezpieczał jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (samochód ratownictwa technicznego).

Na miejscu pracowała policyjna grupa, która dokonała oględzin uszkodzonych pojazdów, zabezpieczyła zachowane ślady i wykonała dokumentację fotograficzną. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

Ruch w tym miejscu przez blisko dwie godziny był prowadzony wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Wypadek na „stopach” w Jaśle: jedna z uczestniczek w szpitalu”

  1. Robimy składkę na „progi zwalniające” ?
    Jak miasto czy gmina nie widzi problemu z cotygodniowym „dzwonem” na tych drogach, to może otworzą się im oczka… a zapominamy o innych, do wyborów jeszcze daleko.
    Tak, jak „sekundniki” na Kazia Wielkiego uszczupliły wpływy, ale poprawiły bezpieczeństwo, tak instalacja 4 szt. śmiesznego plastiku jest bardziej potrzebna na tych stopach niż na Igielnej.