Informacje

Exalo Drilling S.A. – nowa firma w GK PGNiG S.A.

1 lutego br. nastąpiło formalne połączenie pięciu Spółek wiertniczo-serwisowych z grupy PGNiG: PNiG Kraków S.A., PNiG Jasło S.A., PNiG NAFTA S.A., PN „Diament” Sp. z o.o. i ZRG Krosno Sp. z o.o. Nowy podmiot pod nazwą Exalo Drilling S.A. to jedna z największych firm z branży poszukiwawczej na rynku Europy Środkowo-Wschodniej i liczący się gracz na wielu kluczowych, światowych rynkach.

Exalo Drilling S.A.

Kierownictwo PGNiG S.A. decyzję o konsolidacji podjęło wiosną 2012 roku, powołując spółkę celową PGNiG Poszukiwania S.A. Od tego czasu trwały intensywne działania integracyjne, obejmujące pełną integrację prawno-organizacyjną wraz z nową nazwą oraz identyfikacją korporacyjną.

Konsolidacja naszych aktywów wiertniczo-serwisowych to kolejny etap restrukturyzacji całej Grupy PGNiG. Liczymy, że efekt skali będzie widoczny bardzo szybko, co pozwoli Exalo Drilling w krótkim czasie stać się jedną z największych i najbardziej konkurencyjnych firm na rynku – powiedziała Grażyna Piotrowska-Oliwa, Prezes Zarządu PGNiG S.A.

Docelowo nowa Spółka ma stać się firmą publiczną, notowaną na Giełdzie Papierów
Wartościowych w Warszawie. – Chcemy aby Exalo było gotowe na debiut giełdowy jeszcze w I połowie tego roku, a pozyskane środki umożliwiły dalsze inwestycje w Spółce. Mamy nadzieję, że sytuacja na giełdzie będzie na tyle dobra, by było to możliwe – dodała Prezes Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Prezes Zarządu Exalo Drilling S.A. Piotr Truszkowski, który od września 2012 roku objął stery spółki celowej PGNiG Poszukiwania S.A., jest odpowiedzialny za proces konsolidacji oraz za przeprowadzenie niezbędnych procesów restrukturyzacyjnych.

Jesteśmy teraz największą firmą wiertniczo-serwisową w naszej części Europy. Dzięki ogromnemu doświadczeniu konsolidowanych spółek, zdobytemu przez lata działalności na rynku polskim i wielu rynkach zagranicznych oraz potencjałowi finansowo-organizacyjnemu, będziemy mogli pozyskiwać kontrakty, które do tej pory były nieosiągalne dla polskich firm. Wyzwanie jest duże, ale wierzę, że możliwe do osiągnięcia w ciągu najbliższych lat – podsumował Prezes Piotr Truszkowski.

(Biuro Prasowe Exalo Drilling S.A.)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Exalo Drilling S.A. – nowa firma w GK PGNiG S.A.”

  1. Kolejna spółeczka do wykarmienia… Czy zmieni się coś oprócz ilości prezesów? :)