Sport | rekreacja | turystyka

Mecz charytatywny: Sandecja lepsza od Czarnych Jasło

Czarni Jasło ulegli pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz w sobotnim meczu charytatywnym rozegranym na stadionie przy ulicy Śniadeckich 15 zero do czterech. Piłkarzy obu drużyn dopingowały setki kibiców. Dochód ze sprzedaży wejściówek ma być w całości przekazany na „młodzieżówkę” jasielskiego klubu.

Mecz charytatywny
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Więcej zdjęć w naszej FOTOGALERII

Ze względu na zalegający na płycie stadionu śnieg spotkanie trwało sześćdziesiąt minut (dwie połowy po trzydzieści minut). Bramki dla drużyny przyjezdnej strzelali kolejno: Giel P. (’19), Nowak P. (’30), Nowak J. (’49) i ponownie Giel P. (’53). W przerwie spotkania odbył się konkurs rzutów karnych: spośród zakupionych biletów wstępu wylosowano osoby, które stanęły naprzeciwko bramkarza Sandecji Marcina Cabaja. Przeprowadzono także licytację klubowych gadżetów.

Nad całością czuwała trójka sędziowska z Jasła: Damian Aleksander (sędzia główny), Dawid Jakubiński, Wojciech Kolbusz (sędziowie liniowi).

Składy zespołów:

JKS Czarni 1910 Jasło: Ślarski Przemysław (’49 – Kwiek Sławomir), Brożyna Ireneusz, Bernacki Dariusz, Halz Damian, Grzesiak Rafał – Munia Grzegorz, Chrząszcz Piotr, Kukowski Konrad, Szopa Bartosz, Warchoł Marcin – Złotek Waldemar.

KKS Sandecja Nowy Sącz (I połowa): Cabaj – Mójta, Czarnecki, Duda, Makuch – Mroziński, Paweł Nowak, Kosiorowski, Bębenek – Giel, Tuszyński; II połowa: Bomba – Kowalski, Szarek, Duda, Mroziński, Szczepański, Mróz, Borovicanin, Jakub Nowak – Giel, Certik.

Robert Hap, trener Czarnych Jasło:
Jak wszyscy wiemy mecz ten miał cel charytatywny i z tego się cieszymy, że publiczność dopisała. Życzylibyśmy sobie, aby w każdym meczu było tyle ludzi. Wynik może był tutaj nie najważniejszą sprawą, ale cieszymy się w ogóle, że udało się rozegrać to spotkanie. Do niedawna warunki były naprawdę ciężkie. Wygrała drużyna zdecydowanie lepsza, o dwie klasy rozgrywkowe wyżej notowana. Wynik jak najbardziej sprawiedliwy, natomiast cieszymy się z całej oprawy tego meczu i zaangażowania tylu kibiców. To oznacza, że Jasielski Klub Sportowy Czarni 1910 coś znaczy w naszym mieście.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Mecz charytatywny: Sandecja lepsza od Czarnych Jasło”

  1. Obserwowaliśmy przygotowania do tego charytatywnego meczu, specjalne bilety, cegiełki a także przedmioty na „alegro”. Razem z Czesławem Koszykiem prześlemy zebrane dolary do Jasła. Składają sie sympatycy i zawodnicy Klubu „Chicago-Czarni-Jasło”. Liczą na rewanż w postaci nadrukowanych koszulek i skarpetek. Chcemy aby wiedziano w Jaśle, że istnieje od 10 lat drużyna „CHICAGO-CZARNI-JASLO’, zajmująca w Lidze Metropolitan czołowe miejsca. Pozdrawiamy i liczymy na odnowienie współpracy. PS, Jednak niepokoi nas fakt ignorancji imprezy i drużyny przez przedstawicieli władz i miejscowych polityków. Nic na tą „Tacę ” nie oddała : Alicja Zając, poseł Rzońca, dawni prezesi Klubu , b.prezes firmy Gamrat i wielu innych, którym tak drogie są społeczne idee – szczególnie w okresie wyborów. Józek Ryba Chicago, February 27 2013