Informacje

Utrudnienia na szlakach turystycznych na terenie Magurskiego Parku Narodowego

Dyrektor Magurskiego Parku Narodowego ostrzega przed trudnymi warunkami panującymi na wszystkich szlakach turystycznych Magurskiego Parku Narodowego, a zwłaszcza na tych częściach szlaków, które znajdują się w partiach przyszczytowych.

Magurski Park Narodowy

Większość szlaków jest nieprzetarta, chodzenie nimi jest utrudnione ze względu na grubą pokrywę mokrego śniegu, która może dochodzić do 1m głębokości. Pod naporem śniegu łamią się i spadają na szlaki gałęzie drzew, sporo powalonych drzew leży też na trasach, co utrudnia wędrówkę. Dlatego też odradza się wędrówki szlakami w głąb Parku.

Jeśli jednak zdecydują się Państwo na przejście szlakiem, radzimy dobrze oszacować czas przejścia zgodnie z warunkami terenowymi i własnymi umiejętnościami. Rakiety śnieżne mogą być pomocne. Pamiętajmy o odpowiednim ubiorze i zabraniu telefonu komórkowego z naładowaną baterią i zapisanymi numerami do GOPR: 985 lub 601 100 300. Najbezpieczniej jest pozostawić w miejscu noclegu informację, w jakim kierunku się Państwo udają i kiedy planują powrót.

(Magurski Park Narodowy)

SŁOWA KLUCZOWE