Informacje

Postępy w budowie Fabryki mebli w Jaśle

Grupa Nowy Styl wkracza w kolejną fazę budowy jednej z najnowocześniejszych fabryk mebli w Europie. Na początku roku rozstrzygnięty został przetarg na dostawę głównej linii produkcyjnej. Inwestycja w Jaśle (woj. podkarpackie) realizowana jest przy wsparciu funduszy unijnych, a termin jej zakończenia przewidywany jest na pierwszy kwartał 2015 roku. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych technologii i rozwiązań informatycznych możliwe będzie skrócenie procesu produkcji i zwiększenie jakości produktów.

Nowo budowana fabryka mebli w Jaśle
Fot. © MATERIAŁY PRASOWE Grupy Nowy Styl

Zakończony niedawno przetarg na dostawę maszyn do głównej linii produkcyjnej wygrała firma Homag Holzbearbeitungssysteme GmbH z Niemiec – niekwestionowany lider wśród producentów maszyn dla przemysłu drzewnego. Na korzyść niemieckiego dostawcy przemawiały m.in. optymalne zagospodarowanie miejsca w hali produkcyjnej, wydajność i elastyczność maszyn gwarantujące zrealizowanie celów produkcyjnych oraz niezawodność urządzeń. Firma Homag zaproponowała również najbardziej konkurencyjną cenę; nie bez znaczenia były przekonujące referencje.

Nowy dostawca zrealizuje w powstającym zakładzie produkcyjnym Grupy Nowy Styl kompletną linię produkcyjną do przetwarzania płyty na komponenty meblowe. „Linia ma być zintegrowana mechanicznie oraz programowo za pomocą systemów informatycznych zarządzających produkcją. W ramach niej znajdą się komponenty takie jak m.in.: automatyczny magazyn płyt na ok. 100 miejsc składowania, gniazdo rozkroju płyt, automatyczny system transportowy, maszyny do okleinowania wąskich płaszczyzn czy gniazdo wiertarek z trzema równolegle pracującymi liniami obsługującymi komponenty szaf i kontenerów, blaty biurek i stołów konferencyjnych. Firma Homag dostarczy również profesjonalne linie do pakowania i montażu, przeznaczone do kompletowania wyrobów gotowych i pakowania ich do transportu.” – relacjonuje Piotr Wróblewski, Inżynier Projektu Grupy Nowy Styl.

Na linii głównej produkowane będą komponenty meblowe nie tylko według standardowych, katalogowych wzorów i wymiarów, ale również według indywidualnych zamówień, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań klienta. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych, elastycznych rozwiązań czas realizacji takiego zamówienia nie będzie różnił się od czasu realizacji zamówień standardowych.

W kolejnym etapie budowy fabryki wybrani zostaną dostawcy drugiej linii technologicznej, przeznaczonej do wytwarzania komponentów meblowych wykończonych fornirem lub laminatem HPL. Dzięki zastosowaniu nowej technologii lakierowania wodnego UV, znacząco skróci się czas realizacji tego typu elementów oraz, co równie ważne, ograniczona zostanie emisja zanieczyszczeń.

Projekt pn. „Innowacyjne technologie w przemyśle meblarskim – budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowy Styl Sp. z o.o. oraz wdrożenie innowacyjnych produktów na rynku europejskim” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Planowana wartość projektu – 106 mln PLN, w tym dofinansowanie – 40 mln PLN.

Grupa Nowy Styl to 4 największy producent krzeseł i mebli biurowych w Europie. Proponuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania aranżacyjne miejsc pracy i wypoczynku. Mocną stroną Grupy jest różnorodność – to odpowiedź na indywidualne upodobania klientów na całym świecie. W portfolio Grupy znajduje się 5 marek produktowych: Nowy Styl, BN Office Solution, Grammer Office, Forum Seating i Baltic Wood. Prawie 70% sprzedaży Grupy trafia na rynek eksportowy, do 100 krajów na świecie.  Firma posiada 17 departamentów na całym świecie oraz 13 fabryk wyposażonych w najnowocześniejsze technologie, zlokalizowanych w Polsce, Niemczech, Rosji i na Ukrainie. Więcej o Grupie znajda Państwo na www.nowystylgroup.pl.

(Grupa Nowy Styl)

SŁOWA KLUCZOWE