Sport | rekreacja | turystyka

Sukces Tarnowca na Wojewódzkim Turnieju Badmintona w Żyrakowie k. Dębicy

Trzyosobowy skład UKS „MixTeam” reprezentował Tarnowiec na Wojewódzkich Zawodach Badmintona 24-03-2013 w Żyrakowie k/Dębicy.

Sukces Tarnowca na Wojewódzkim Turnieju Badmintona w Żyrakowie k. Dębicy

Występ zawodniczek z ZSP w Tarnowcu na czwartym już w tym sezonie Wojewódzkim Turnieju Badmintona Żaków (rocznik 2002 i młodsi) należy zaliczyć do bardzo udanych.

Cały Turniej – tak jak i wszystkie poprzednie w sezonie 2012/2013 – wygrała Jessica Orzechowicz, która wygrała wysoko swoje mecze, a sam mecz finałowy (21-8, 21-10) był dla niej zwykłą formalnością.

Wysokie piąte miejsce w Turnieju zajęła Ania Sawicka, która w meczu o trzecie miejsce przegrała minimalnie w dwóch setach (19-21, 19-21). Nadmienić należy, że Ania wystąpiła po raz pierwszy na zawodach wojewódzkich i tym bardziej jej piąte miejsce należy uznać za sukces.

Również bardzo dobrze spisała się Ola Smalarz zajmując w tych zawodach siódme miejsce. Ola zarówno wygrała, jak i przegrała 2 mecze. Trzeba przyznać, że szczęście wyjątkowo Oli nie sprzyjało w losowaniu, gdyż trafiła na bardzo dobre zawodniczki z innych klubów. Walczyła jednak dzielnie, a w jej grze na boisku widać wyraźne postępy.

Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Organizatorzy zapewnili bardzo dobre warunki, a licznie przybyła publiczność gorąco dopingowała wszystkie dzieci. Każde dziecko otrzymało drobny upominek od organizatora.

W klasyfikacji generalnej województwa podkarpackiego w kategorii Dziewczęta pierwsze miejsce – z kompletem zwycięstw we wszystkich turniejach w bieżącym sezonie – zajmuje Jessica Orzechowicz. Wysokie szóste miejsce przypada Oli Smalarz, a Ania Sawicka zajmuje także wysokie dziesiąte miejsce.

(UKS „MixTeam” Tarnowiec)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Sukces Tarnowca na Wojewódzkim Turnieju Badmintona w Żyrakowie k. Dębicy”