Kultura | rozrywka | edukacja

Wiejskie dni kobiet nową tradycją w Gminie Nowy Żmigród?

Niedawno obchodziliśmy dzień kobiet, z tego powodu kobiety spotykały się razem i cieszyły się życzeniami, które składali im mężczyźni. W gminie Nowy Żmigród z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się spotkania kobiet w mniejszych miejscowościach takich jak Mytarka oraz Stary Żmigród.

Wiejski Dzień Kobiet w gminie Nowy Żmigród
Fot. © Marek SROKA

Kobiety spotkały się razem po to aby wspólne świętować. Podczas spotkania w Mytarce kobietom życzenia złożyli: Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jerzy Dębiec, Sołtys wsi Ryszard Bęben, Komendant OSP Adam Durał oraz członkowie OSP w Mytarce. Mimo niewielkiego grona osób kobiety przygotowały poczęstunek oraz program artystyczny: jakim był krótki a treściwy Kabaret.

Natomiast w Starym Żmigrodzie pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury kobiety – głównie działaczki Koła Gospodyń Wiejskich spotkały się razem w towarzystwie Dyrektora GOK oraz sołtysa wsi, wspólnie rozmawiały o własnych problemach i chwilach radości.

Wiejski Dzień Kobiet w gminie Nowy Żmigród
Fot. © Marek SROKA

Gminny Ośrodek Kultury nie zapomniał o innych miejscowościach takich jak np. Toki, gdzie podczas wiejskiego dnia kobiet organizowanego przez radną wsi Halinę Samsel Dyrektor GOK przekazał kobietom symboliczne tulipany oraz szczere życzenia.

Czy w gminie Nowy Żmigród zrodziła się nowa tradycja obchodzenia Dnia Kobiet w poszczególnych miejscowościach ? Inicjatywa jest godna poparcia, ponieważ takie spotkania integrują społeczność wiejską i stwarzają nowe sposoby spędzania wspólnie wolnego czasu. Podczas takiego świętowania każda kobieta może czuć się doceniona i spełniona.

Wiejski Dzień Kobiet w gminie Nowy Żmigród
Fot. © Marek SROKA

Oby w przyszłym roku ta inicjatywa znalazła szersze poparcie i przykuła uwagę także władz gminy, które jak widać niechętnie biorą udział w takich uroczystościach.

Marek Sroka

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Wiejskie dni kobiet nową tradycją w Gminie Nowy Żmigród?”

  1. Pan J.Dębiec to jedyny człowiek , który pracuje na rzecz społeczności żmigrodzkiej i nie tylko. Nie trzeba go znać żeby to stwierdzić. Wszędzie jest zaangażowany i ta prace widać. Więc daruj sobie głupie aluzje.

  2. Tak Pan J.D robi wszystko dla zdobycia głosów w wyborach… kto go zna wie co on potrafi….więc śmiech na sali.

  3. Panie Sroka obchody Dnia Kobiet zawsze były obchodzone w Nowym Żmigrodzie w różnej formie więc Pan nie ośmieszaj się pisząc takie bzdury – nowa tradycja – od 1908 roku –