Informacje

Druga ofiara wody w tym tygodniu. Kobieta utonęła w nurcie rzeki Wisłoki

Ciało około sześćdziesięcioletniej kobiety wyłowiono z nurtu rzeki Wisłoki w miejscowości Gorzyce (gmina Nowy Żmigród). Niestety, pomimo przeprowadzonej reanimacji, zmarła. To druga ofiara wody w ciągu ostatniego tygodnia w powiecie jasielskim. Policjanci wyjaśniają okoliczności dramatu.

Topielec w Wisłoce
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Topielec w Wisłoce
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Funkcjonariuszom udało się ustalić tożsamość tragicznie zmarłej kobiety. To mieszkanka Mytarki koło Nowego Żmigrodu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do jej śmierci doszło w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Podczas spaceru nad rzekę prawdopodobnie poślizgnęła się i wpadła do nurtu rzeki Wisłoki. Osoba, która zauważyła zdarzenie, niezwłocznie zaalarmowała służby ratownicze.

Dryfujące ciało zauważono przed kładką w miejscowości Gorzyce. Kobietę wyłowiono na brzeg i podjęto próbę jej reanimacji, którą kontynuował przybyły na miejsce specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego. Niestety, pomimo wysiłku załogi karetki Pogotowia Ratunkowego, zmarła. Do akcji ratowniczej zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej z: Gorzyc, Mytarki oraz płetwonurkowie z JRG PSP Jasło.

Na miejscu pracował policyjny technik kryminalistyczny oraz biegły lekarz medycyny sądowej.

Topielec w Wisłoce
Topielec w Wisłoce
Topielec w Wisłoce
Topielec w Wisłoce

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Druga ofiara wody w tym tygodniu. Kobieta utonęła w nurcie rzeki Wisłoki”