Kultura | rozrywka | edukacja

„Spotkanie z przyrodą”: fotografie Stachonia na wystawie w Ośrodku Edukacyjnym MPN

Magurski Park Narodowy zaprasza do Ośrodka Edukacyjnego wraz z Muzeum w Krempnej na wystawę fotograficzną Włodzimierza Stachonia „Spotkania z przyrodą”.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Wernisaż z udziałem artysty odbędzie się w OEM w Krempnej 29 kwietnia 2013 r. o godz. 11.00. Autor przygotował na wernisaż miłą niespodziankę w postaci krótkiej prezentacji swoich najnowszych zdjęć.

Włodzimierz Stachoń urodził się 15 lipca 1972 roku w Tuchowie. Z wykształcenia jest ekonomistą, a z zamiłowania fotografem. Jego przygoda z aparatem zaczęła się od niepozornego prezentu jakim był album Tucholskiego „Wśród trzcin i wód”. Jak sam przyznał – był to przełom, który spowodował, że obudziła się w Nim fotograficzna pasja trwająca do dziś. Zdjęcia i teksty Stachonia o tematyce przyrodniczej ukazują się na łamach wielu ogólnopolskich czasopism już od 1992r. Jego dzieła publikowane były m.in. w „Wiadomościach Wędkarskich”, „Przyrodzie Polskiej” czy „Łowcu Polskim”. Lata systematycznej pracy zaowocowały także powstaniem czterech autorskich albumów ukazujących piękno i bogactwo przyrody.

Wystawa Stachonia składa się z 40 zdjęć, część z nich przedstawia przyrodę południowo-wschodniej Polski,  m.in. Tatr i Pienin. Druga połowa to spotkanie oko w oko ze zwierzętami: lisem niosącym do nory upolowaną kurę, bobrem pływającym po stawie nad rzeką Białą czy też z borsukiem wychodzącym nocą na żer. 

Wystawę będzie można zobaczyć od 29 kwietnia do 30 czerwca 2013 r. Zapraszamy, wstęp wolny!

(Magurski Park Narodowy)

SŁOWA KLUCZOWE