Kultura | rozrywka | edukacja

Koncert Charytatywny w JDK: wsparli Łukasza Gogosza

Utwory Alice In Chain, Nirvany, Pearl Jam, Hey, Bon Jovi, Pearl Jam, Cranberries, Nirvany , Erica Claptona, Alanis Morissette, Mr Big, Stone Temple Pilots, Lenny’ego Kravitza i Pink Floyd, można było usłyszeć podczas sobotniego koncertu charytatywnego w Jasielskim Domu Kultury. Zbiórka wśród publiczności wyniosła prawie 2000 złotych.

Łukasz Gogosz
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Bywa tak w życiu, że zdarzają się przypadki losowe, które krzyżują nasze plany i w tym momencie wydawałoby się, że trzeba się poddać, ale nasz bohater – Łukasz Gogosz nie poddał się. Jest czterokrotnym mistrzem Polski w Rugby na Wózkach. Ma apetyt na wiele kolejnych zwycięstw, a nasza akcja, to skromne wsparcie pomoże mu w zakupie Hand Bike’a, który mam taką nadzieję, pozwoli mu osiągać kolejne sukcesy sportowe. Cieszymy się, że państwo przyszli na ten koncert aby wspomóc tego wspaniałego, ambitnego sportowca – przywitał widzów Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Muzycy jasielskich formacji Tug Boat, Mindfield, Krusher, Humanoid, Hornblend, Soundscape oraz artyści solowi – Andrzej Poliwka i Gabriela Pięta – zaprezentowali największe hity klasyków rocka w wersjach akustycznych.

Chcemy przywołać dzisiaj klimat lat 90 – tych, kiedy te kawałki święciły swoje triumfy. Jesteśmy tutaj od rana i ćwiczymy, więc myślę, że będzie OK. Wiemy po co tutaj przyszliśmy, jeśli możecie wspomóc Łukasza, to zróbcie to, a my postaramy się dać z siebie wszystko – powiedział Paweł Kędziora, gitarzysta zespołu Minfield, współorganizator koncertu.

Koncert rozpoczął utwór „Layla” z repertuaru Erica Claptona, publiczność zgromadzona w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury usłyszała także m. in.: „Come As You Are” i „Polly” Nirvany, „Nutshell” Alice In Chains, „Wild World” Cata Stevensa, „To Be With You” Mr. Big, „Zombie” The Cranberries, „Black” i „Jeremy” Pearl Jam, „Ironic” Alanis Morissette, „Here Comes The Rain Again” Eurythmics, „Always on the run” Lenny’ego Kravitza czy „Wanted Dead or Alive” Jona Bon Jovi . Ostatnim utworem tego wieczoru był utwór „Sic!” z repertuaru naszej rodzimej grupy Hey w wykonaniu Gabrieli Pięty. Na zakończenie wszyscy muzycy ponownie znaleźli się na scenie obok bohatera wieczoru, Łukasza Gogosza.

Chciałbym podziękować najważniejszej osobie, która wymyśliła ten koncert, panu Antoniemu Wydro. Dziękuję wam także za wsparcie, może odwdzięczę się w ten sposób, że kiedyś na tym rowerze zdobędę mistrzostwo Polski. Na koniec chciałbym podziękować włodarzom miasta i portalom internetowym za pomoc w nagłośnień medialnym, przez zamieszczenie plakatu. Dziękuje wszystkim – zwrócił się do przybyłych Łukasz Gogosz.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Koncert Charytatywny w JDK: wsparli Łukasza Gogosza”