Na drogach

Pijany kierowca sprawcą wypadku we Wrocance

Prawie dwa promile alkoholu miał w organizmie sprawca wypadku we Wrocance (gmina Tarnowiec). Dwójka pasażerów podróżujących z mężczyzną z poważnymi obrażeniami ciała została hospitalizowana w jasielskim szpitalu. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na skrzynkę redakcyjną od naszych Czytelników.

WYPADEK
Fot. © KPP w Jaśle

Do wypadku doszło w minioną sobotę (4 maja) około godziny pierwszej w nocy.

Jako pierwszy informację o zdarzeniu przesłał do nas Czytelnik „Marcin”: „W miejscowości Wrocanka, gm. Tarnowiec pow. jasielski około godziny 01.00 doszło do poważnego wypadku. Samochód wpadł w poślizg, spadł z niewielkiej skarpy i uderzył w drzewo. 3 ranne osoby zostały przetransportowane karetkami do szpitala w Jaśle, na miejscu pracują jednostki PSP z Jasło oraz OSP w Tarnowcu i policja.”

Kolejne maile otrzymaliśmy od Czytelników podpisujących się: „Marcel” i „Agata”:

„Tuż przed godz. 1 w nocy we Wrocance pow. jasielski volkswagen jetta wjechał do rowu, uderzając w drzewo. Samochodem jechało trzy osoby od 22 do 24 lat. 22-letni kierowca był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do szpitala z obrażeniami ciała przewieziono pasażerów volkswagena”.

„W nocy z 3-go na 4-go maja we Wrocance koło Tarnowca doszło do wypadku samochodowego. Kierowca rozpędzonego samochodu, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, uderzył w drzewo i dachując stoczył się z niewielkiej skarpy. 3 osoby: kierowca, pasażerka i pasażer karetkami zostali przewiezieni do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Na miejscu były 3 zastępy Straży Pożarnej, policja oraz dwie karetki pogotowia. Droga Wrocanka – Jedlicze była przez około godzinę zablokowana”.

Dopiero dzisiaj udało nam się potwierdzić tą informację u rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle podkomisarza Łukasza Gliwy.

Jak przekazał naszemu portalowi: Kierujący samochodem osobowym Volkswagen Jetta, jadąc od strony Potakówki w kierunku Tarnowca, stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego pojazd zjechał z jezdni i uderzył prawym bokiem w przydrożne drzewo.

Obrażeń ciała doznały trzy osoby: 22-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce, który siedział za kierownicą oraz dwoje pasażerów: 24-letnia mieszkanka gminy Kołaczyce i 22-letni mieszkaniec Jasła. Poszkodowani zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala. Ze względu na charakter urazów pasażerowie pozostali na dalszym leczeniu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że miał on blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał się do spowodowania wypadku.

Samochód został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Pijany kierowca sprawcą wypadku we Wrocance”

  1. Tak to się przeważnie dzieje jak niedoświadczona gówniarzeria siada za kierownicę.Osobiście to wziąłbym mu prawko na jakieś 2 lata,może by się nauczył nie narażać siebie i innych.