Informacje

Przemek Boroń z gminy Kołaczyce najzdolniejszym uczniem Powiatu Jasielskiego

Przemysław Boroń uhonorowany Nagrodą Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”.

Przemek Boroń z gminy Kołaczyce najzdolniejszym uczniem Powiatu Jasielskiego
Fot. © Starostwo Powiatowe w Jaśle

25 maja br. podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie Przemysław Boroń otrzymał nagrodę dla najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia, przyznawaną przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

Kandydaturę Przemka do nagrody zgłosił Starosta Jasielski Adam Kmiecik, który był obecny przy wręczaniu nagrody.

Nagroda Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia” przyznawana jest corocznie w maju z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego jednemu uczniowi z każdego powiatu województwa podkarpackiego. Każda gmina wybiera spośród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów jednego ucznia z najlepszymi wynikami w nauce, a samorząd powiatowy spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po zabraniu wszystkich zgłoszeń typuje się jedną osobę z terenu całego powiatu do nagrody przyznawanej przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych. W tym roku do nagrody zgłosiłem Przemysława Boronia, uczenia III klasy gimnazjum w Kołaczycach, finalistę olimpiad matematycznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim – wyjaśnił Adam Kmiecik.

Przemek już od najmłodszych lat wykazywał silne i wielostronne zainteresowania w różnych dziedzinach, zwłaszcza w matematyce. Wyróżniał się oryginalnością i twórczym podejściem do problemów. Łatwość rozumowania matematycznego oraz jego ogólne zdolności spowodowały, że rozpoczął naukę rok wcześniej niż jego rówieśnicy, a program nauczania wczesnoszkolnego opanował w ciągu dwóch lat i z klasy drugiej szkoły podstawowej został promowany do klasy czwartej.

Od września 2011r. Przemek uczy się matematyki wg specjalnie opracowanego dla niego rozszerzonego programu nauczania matematyki ze zwiększoną liczbą godzin. Bierze udział we wszystkich konkursach matematycznych zajmując w nich wspaniałe lokaty m.in. zajął I miejsce w Konkursie Matematycznym im. Hugona Steinhausa w kategorii klas II-ich, I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas I-ych organizowanym w Gimnazjum w Kołaczycach, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Olimpus”, którego organizatorem jest Firma „Olimpus” w Warszawie.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Przemek Boroń z gminy Kołaczyce najzdolniejszym uczniem Powiatu Jasielskiego”

  1. Niby taki zdolny i madry, a dal sie zrobic jak 5 latek i wciagneli jako maskotke w polityke do budowania pozytywnego wizerunku politykom.