Sport | rekreacja | turystyka

Sukces Tarnowca na Mistrzostwach Podkarpacia Żaków – 2013

Mistrzostwa Podkarpacia Żaków (rocznik 2002 i młodsi) w Badmintonie jak co roku zgromadziły najlepszych młodych badmintonistów z całego województwa. W rywalizacji uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z Rzeszowa, Mielca, Przemyśla, Nowej Dęby, Dubiecka, Dębicy, Tarnobrzega oraz Tarnowca.

Mistrzostwa Podkarpacia Żaków

Największy sukces odniosła uczennica IV klasy ZSP w Tarnowcu (powiat jasielski) Jessica Orzechowicz, która zdobyła podwójny tytuł mistrzowski w grze pojedynczej dziewczyn oraz w grze mieszanej razem ze swoim partnerem Szymonem Maciągiem (UKS Strat Widełka – powiat kolbuszowski). Ten podwójny sukces tym bardziej zasługuje na wyróżnienie, gdyż zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej wszystkie swoje mecze Jessica wygrała wysoko bez straty seta, a w wynik meczu finałowego mówi sam za siebie (21-9, 21-4).

Również w grze podwójnej-mieszanej przeciwnicy niewiele mieli do powiedzenia. Finał zakończył się wysoką wygraną (21-11, 21-7) Jessici Orzechowicz (UKS MixTeam Tarnowiec) oraz Szymona Maciąga (UKS Start Widełka).

Gra podwójna-mieszana tzw. mixt była debiutem dla tej młodej pary badmintonistów i był to bardzo udany debiut. Pokonali w finale drużynę z utytułowanego klubu z Nowej Dęby.

Wysokie piąte miejsce w rywalizacji gier pojedynczych na Mistrzostwach Żaków 2013 w Straszęcinie zajęła Ola Smalarz – także uczennica IV klasy ZSP w Tarnowcu oraz reprezentantka UKS MixTeam Tarnowiec. Gra Oli jest coraz lepsza, a doświadczenia jakie zdobywa na turniejach wojewódzkich i krajowych oraz systematyczna praca na treningach będą procentować w przyszłości.

W kończącym się już powoli sezonie 2012/2013 reprezentantka UKS’u z Tarnowca Jessica Orzechowicz w swojej kategorii wiekowej wygrała wszystkie cztery Turnieje Wojewódzkie, Turniej Victora w Mielcu oraz Turnieje poza granicami naszego województwa: w Szczucinie, Suchedniowie oraz Szymbarku k. Gorlic.

(UKS „MixTeam” Tarnowiec)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Sukces Tarnowca na Mistrzostwach Podkarpacia Żaków – 2013”