Informacje

Z rzeki Wisłoki w Jaśle wyłowiono ciało mężczyzny

Policjanci ustalają tożsamość oraz okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało wyłowiono popołudniu z rzeki Wisłoki w okolicach ulicy Krakowskiej.

Topielec w Wisłoce
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Dzisiaj przed godziną siedemnastą spacerujący brzegiem rzeki mieszkaniec Jasła zauważył w zaroślach ludzkie ciało. O zdarzeniu poinformował telefonicznie oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji, który niezwłocznie skierował w to miejsce funkcjonariuszy. Nad Wisłokę zadysponowano również zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej wraz z łodzią ratunkową. Strażacy wyłowili z wody zwłoki mężczyzny.

W oględzinach brała udział policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza oraz biegły lekarz sądowy. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone i przewiezione do przyszpitalnego prosektorium. Badania laboratoryjne wykażą, co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci.

Policjanci podjęli stosowne czynności mające na celu ustalenie personaliów zmarłego oraz okoliczności w jakich doszło do jego śmierci.

[AKTUALIZACJA: 27.06, g. 14:44] Policjanci ustalili personalia zmarłego – to poszukiwany od minionego wtorku 65-letni mieszkaniec Brzezówki w gminie Tarnowiec.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Z rzeki Wisłoki w Jaśle wyłowiono ciało mężczyzny”