Na drogach

Nastolatek wymusił skuterem pierwszeństwo. Trafił do szpitala

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym ucierpiał 16-letni motorowerzysta. Podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo samochodowi osobowemu, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nastolatek z obrażeniami ciała trafił do jasielskiego szpitala, gdzie pozostaje na leczeniu.

Wypadek w Kołaczycach
Fot. © KPP w Jaśle

We wtorek (10.09) około godziny 16:20 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w obrębie skrzyżowania ulic: 17-go Stycznia i Burmistrza Wiejowskiego w Kołaczycach. Podejmujący interwencję funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem marki Romet w trakcie wyjeżdżania z drogi podporządkowanej na krajową „73” nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Pilzna samochodowi osobowemu Volkswagen Sharan, którym kierował 36-letni mieszkaniec gminy Dębowiec.

W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowany został kierujący jednośladem 16-letni mieszkaniec gminy Brzyska. Karetką Pogotowia Ratunkowego został przewieziony do szpitala w Jaśle, gdzie po wykonaniu badań lekarskich pozostał na dalszym leczeniu. Obrażenia, jakich doznał, to wstrząśnienie mózgu, uraz twarzy, uraz kończyny dolnej oraz ogólne potłuczenia ciała. Podróżującym „osobówką” nic się nie stało.

Policjanci ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Na miejscu wypadku oględziny prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE