Pierwsze miejsce w grze podwójnej zajęła Jessica Orzechowicz na Międzynarodowym Turnieju Badmintona w Danii, który rozgrywany był w dniach 18-20 października br. w Odense – mieście urodzin Hansa Christiana Andersena – odległym od Jasła o około 1400 km. Odense to również miasto rodzinne znanej tenisistki polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki.

Jessica na mistrzostwach w Danii

Jessica w grze deblowej wspólnie z partnerką z Czech (Nicole Hlusickova) wygrały wszystkie swoje mecze, w tym dwa na przewagi w trzecim secie. Polsko-czeska para deblowa pokonała wyżej notowane i rozstawione zawodniczki z Danii, kraju w którym badminton jest sportem powszechnym. W Danii dzieci trenują badminton również na lekcjach WF, a reprezentanci tego kraju należą do światowej czołówki badmintonistów.

W Międzynarodowym Turnieju Badmintona RSL udział brało łącznie ok. 1500 zawodników z Europy oraz Azji. Wszystkie mecze rozgrywane były od piątku do niedzieli na 34 boiskach.

Jessica występowała w silnie obsadzonej grupie A jako jedna z najmłodszych uczestniczek tego turnieju. W ciągu trzech dni rozegrała 13 pojedynków (razem 31 setów) – w grze pojedynczej oraz deblowej – przegrywając tylko dwa w grze singlowej, w tym jeden w tie-break’u na przewagi (23-25).

W całym turnieju Jessica z 13 rozegranych pojedynków 5 meczy grała po 3 sety i tylko 1 przegrała w… końcowej fazie Turnieju.

Wyjazd na zawody do Danii został urozmaicony (w drodze powrotnej) pobytem w Tropical Islands pod Berlinem.

(UKS „MixTeam” Tarnowiec)

OPINIE: “I miejsce młodej badmintonistki z Tarnowca na Międzynarodowym Turnieju Badmintona w Danii”