Sport | rekreacja | turystyka

Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości 2013 (zapowiedź)

Trzy tygodnie pozostały do rozegrania kolejnej edycji Jasielskiego Samochodowego Rajdu Niepodległości. Tradycyjnie, w kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, na drogach powiatu jasielskiego będą ze sobą rywalizowali kierowcy-amatorzy. Na czas rozgrywania prób specjalnych na trzech odcinkach dróg lokalnych nastąpi tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Zapraszamy do dopingowania załogom oraz prosimy o stosowanie się do zaleceń służb porządkowych!

Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Organizatorem Rajdu od trzynastu lat jest Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. Wydarzenie to na stałe wpisało się do kalendarza imprez towarzyszących powiatowym obchodom rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzięki wsparciu zaprzyjaźnionych samorządów lokalnych próby sportowe odbywają się na terenie Jasła oraz ościennych miejscowości.

W bieżącej edycji, która zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie będzie VIII Rundą Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem, zaplanowaliśmy siedem „odcinków specjalnych”: pierwszy, tradycyjnie na terenie zamkniętym – firmie Trans-Wiert sp. z o.o. przy ulicy Przemysłowej 11 w Jaśle. Od lat możemy tu gościć załogi z terenu południowo-wschodniej Polski dzięki uprzejmości prezesa Zarządu Zbigniewa Myśliwca, który nie tylko nieodpłatnie udostępnia do dyspozycji plac manewrowy, ale także stację diagnostyczną wraz z zapleczem logistycznym niezbędnym do przeprowadzania badania kontrolnego pojazdów startujących w Rajdzie. Tu, po rozegraniu jednej próby, załogi przemieszczają się w normalnym ruchu ulicznym do miejscowości Błażkowa (gmina Brzyska), gdzie na drodze gminnej „SORYS” zlokalizowane są dwie nowe próby. Cztery kolejne zostaną przeprowadzone w miejscowości Bieździedza (gmina Kołaczyce) na drodze gminnej za miejscowym kościołem parafialnym oraz w miejscowości Bieździadka (gmina Kołaczyce) na drodze powiatowej relacji Gorajowice-Bieździadka.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem imprezy przewidujemy udział maksymalnie pięćdziesięciu dwuosobowych załóg, które o punkty do klasyfikacji generalnej Rajdu i Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w KJS będą rywalizować w sześciu klasach: „Historycznej”, „Gość”, „do 1400 cm3”, „do 1600 cm3”, „do 2000 cm3” i „powyżej 2000 cm3”.

Na czas przeprowadzenia Rajdu, w godzinach między 10, a 16:30 nastąpi tymczasowa zmiana organizacji ruchu w w/w miejscach. Informować będzie o tym stosowne oznakowanie pionowe.

Nad bezpieczeństwem na każdym odcinku będą czuwały służby ratownicze (Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe) oraz sędziowie i obsługa imprezy wyposażeni w kamizelki odblaskowe oraz specjalne identyfikatory. Prosimy kibiców chcących dopingować startujące załogi o stosowanie się do poleceń Organizatora.

Honorowy start pierwszej załogi do Rajdu: 11 listopada 2013 r., godzina 10-ta, plac manewrowy Trans-Wiert sp. z o.o. przy ulicy Przemysłowej 11 w Jaśle.

Szczegółowe informacje można uzyskać u Organizatora: bezpośrednio w siedzibie Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, ulica Piotra Skargi 86/9, 38-200 Jasło; na stronie internetowej www.jkmird.pl/rajd2013; telefonicznie: (13) 446 47 47 lub (+48) 602 581 659.

Rangę Wydarzenia podnoszą patronaty honorowe, które objęli: Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce Małgorzata Salacha.

POSŁUCHAJ:

(JKMiRD)

SŁOWA KLUCZOWE