Informacje

Odpowiedzą za pobicie 16-latka

Policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch sprawców pobicia 16-letniego mieszkańca powiatu strzyżowskiego. Pijani napastnicy zaatakowali nastolatka, gdy wracał ze szkoły do domu. Bijąc z „główki”, kopiąc i uderzając rękoma spowodowali u pokrzywdzonego poważne obrażenia. 16-latek trafił do szpitala, a napastnicy do policyjnego aresztu. Zatrzymani wczoraj usłyszeli zarzuty.

Jeden z zatrzymanych bandytów
Fot. © Policja w Jaśle

W miniony poniedziałek policjanci patrolujący rejon dworca autobusowego w Jaśle zauważyli nastolatka, który posiadał widoczne obrażenia twarzy. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Z relacji młodego człowieka wynikało, że przed chwilą został pobity przez dwóch nieznajomych mężczyzn. Policjanci rozpoczęli poszukiwania napastników. Po chwili sprawdzając pobliski teren zauważyli odpowiadające opisowi osoby. Pokrzywdzony potwierdził, że są to sprawcy zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych, którymi okazali się 18 i 21-letni mieszkańcy gminy Szerzyny. Obaj byli pijani. Pobity nastolatek z obrażeniami twarzy karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Napastników policjanci doprowadzili do komendy.

Jeden z zatrzymanych bandytów
Fot. © Policja w Jaśle

W trakcie prowadzonego dochodzenia śledczy ustalili okoliczności zdarzenia. Z dotychczasowych policyjnych ustaleń wynika, że 16-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego po szkole wracał do domu. Idąc w kierunku dworca autobusowego przeszedł obok stojących na chodniku dwóch młodych mężczyzn, którzy słownie zaczęli go zaczepiać. 16-latek nie reagował na ich zachowanie. Gdy dotarł na dworzec i sprawdzał rozkład jazdy autobusu, podszedł do niego jeden z zaczepiających go wcześniej mężczyzn. Nieznajomy zaczął mu ubliżać oraz prowokować do bójki. Po chwili pojawił się drugi z awanturników, który nagle, bez żadnego powodu, uderzył nastolatka z „główki” w twarz. Pokrzywdzony chłopak próbował uciekać jednak po chwili agresywni mężczyźni dogonili go i zaczęli bić, a gdy się przewrócił kopać. 16-latek po raz kolejny wyrwał się napastnikom, ale ponownie został przez nich złapany i uderzony w głowę, po czym mężczyźni szybko oddalili się z terenu dworca.

Zatrzymani przez policjantów 18 i 21-letni mieszkańcy gminy Szerzyny trafili do policyjnego aresztu. Byli pijani. Alkomat wskazał w ich organizmach po ponad 3 promile alkoholu. Wczoraj usłyszeli zarzut pobicia 16-latka oraz kierowania wobec niego gróźb karalnych. Przyznali się do zarzucanych im przestępstw, nie potrafili wyjaśnić dlaczego zaatakowali nastolatka. Młodszy z nich był już wcześniej karany za podobne czyny.

Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Z uwagi na chuligański charakter zachowania, grozi im zaostrzona kara.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Odpowiedzą za pobicie 16-latka”