Na drogach

Odpowiedzą za pobicie

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia mieszkańca gminy Kołaczyce. Podejrzani kopiąc i uderzając rękoma spowodowali u 48-letniego mężczyzny poważne obrażenia. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a napastnicy do policyjnego aresztu. Zatrzymani przyznali się do przestępstwa i poddali dobrowolnie karze.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W miniony czwartek w nocy dyżurny komendy został powiadomiony, że na ul. Kazimierza Wielkiego w Jaśle trwa bójka pomiędzy kilkoma osobami. Natychmiast we wskazany rejon został skierowany policyjny patrol. Na miejscu funkcjonariusze zastali trzech mężczyzn. Jeden z nich posiadał widoczne obrażenia. Okazało się, że został pobity przez pozostałych dwóch.

Funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala. Pijani napastnicy trafili do policyjnego aresztu. Mieli po 2 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymanymi okazali się 21 i 22-letni mieszkańcy Jasła. Młodzi mężczyźni tłumaczyli się, że zaatakowali idącego ulicą mieszkańca gminy Kołaczyce, ponieważ wcześniej miał on rzucić w ich stronę butelką. Napastnicy kopiąc i uderzając rękoma spowodowali u 48-letniego mężczyzny poważne obrażenia głowy. Pokrzywdzony został hospitalizowany.

Podejrzani usłyszeli zarzut pobicia. Przyznali się do przestępstwa, złożyli wyjaśnienia i poddali dobrowolnie karze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE