Kultura | rozrywka | edukacja

Hanna Banaszak w Jazzowych Klimatach

Ulubione utwory Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, a także kompozycje autorstwa samego muzyka, zabrzmiały podczas pierwszego z serii koncertów „Jazzmaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty”, który odbył się w czwartek (21 listopada) w Jasielskim Domu Kultury. Gwiazdą wieczoru była Hanna Banaszak.

Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Dzisiaj rozpoczynamy Jasielskie Jazzowe Klimaty, poświęcone doskonałemu muzykowi – Jerzemu „Dudusiowi” Matuszkiewiczowi. Autorowi wspaniałej muzyki filmowej. Skomponował utwory do m.in. takich seriali i filmów jak: „Kolumbowie”, „Alternatywy 4”, „Stawka większa niż życie”, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Nie lubię poniedziałku” czy „Poszukiwany, poszukiwana”. To, że tak licznie państwo tutaj przybyli jest również ukłonem w stronę tego wielkiego jaślanina – powitał widzów Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Koncert rozpoczął odtworzony z płyty utwór „Nienawiść”, w trakcie którego na scenie pojawiła się Hanna Banaszak. Artystce towarzyszyli muzycy: pianista Piotr Kałużny, basista Leszek Ranz i perkusista Andrzej Mazurek.

Tego wieczoru będę śpiewała tylko te utwory, które się „Dudusiowi” Matuszkiewiczowi podobają, a także kilka piosenek napisanych przez niego dla mnie – zwróciła się do przybyłych Hanna Banaszak. I tak oto na początku zabrzmiał utwór „Serce” z repertuaru Marka Grechuty. Podczas tego wieczoru słuchacze mogli również wysłuchać m.in. utworów: „Stoję na tobie ziemio”, „Samba Życia”, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”, „Zaśnij maleństwo” (kołysanka z filmu „Dziecko Rosemary”, skomponowana przez Krzysztofa Komedę), „Może to sen”, „Samba przed rozstaniem”, czy „Wszystko w życiu ma finał”. Publiczność owacjami na stojąco podziękował artystce i towarzyszącym jej muzykom za występ.

Na bis zabrzmiały: „Modlitwa” Froncoisa Villona i „Przebudzona”.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Hanna Banaszak w Jazzowych Klimatach”