Informacje

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Wczoraj poznaliśmy laureatów etapu powiatowego konkursu „Bezpieczne Wakacje 2013”. Spośród nadesłanych blisko 200 prac plastycznych, jury wyłoniło najlepsze rysunki w 3 kategoriach wiekowych. Będą one reprezentować powiat jasielski w finale wojewódzkim.

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty
Fot. © KPP w Jaśle

Tematyka konkursu, który trwał od 3 czerwca do 15 października br., związana była z bezpiecznym zachowaniem w każdej sytuacji, w której może się znaleźć młody człowiek w czasie letniego wypoczynku. Łącznie do jasielskiej komendy zostało nadesłanych 198 prac plastycznych. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat. Jury zwracało uwagę na różnorodność technik ich wykonania, ale oprócz wartości artystycznej ważny był również przekaz – bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Alicja Romanow – Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Magdalena Chart – Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Leokadia Kuznecka – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle, podinsp. Artur Wypasek – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz st. asp. Anna Śnieżek – specjalista ds. nieletnich. Jury wyłoniło najlepsze prace na szczeblu powiatowym, które wezmą udział w finale wojewódzkim.

Poniżej publikujemy listę zwycięzców.

Laureaci w kategorii wiekowej 7-9 lat:
Luiza KIEŁTYKA – Szkoła Podstawowa w Lisowie,
Maciej GRZESIK – Zespół Szkół Publicznych w Umieszczu,
Kacper ŚWIĄTKOWSKI – Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy.

Laureaci w kategorii wiekowej 10-12 lat:
Lidia KOSIBA – Szkoła Podstawowa w Lisowie,
Kinga STRUGAŁA – Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle,
Justyna WILK – Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie.

Laureaci w kategorii wiekowej 13-15 lat:
Kamila JACHYM – Gimnazjum w Sowinie,
Klaudia STANULA – Zespół Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle,
Aleksandra MARCISZ – Zespół Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Konkurs plastyczny rozstrzygnięty”