Informacje

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Piotra Skargi

Uwaga kierowcy przejeżdżający ulicą Piotra Skargi w Jaśle. Na jednym ze skrzyżowań nastąpiła zmiana organizacji ruchu. U nas sprawdzicie, gdzie dokładnie.

Początkiem bieżącego tygodnia wprowadzono zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Piotra Skargi z łącznikiem do ulicy Kasprowicza poprzez wprowadzenie nowego oznakowania poziomego jezdni i pionowego (znaki: D1 „droga z pierwszeństwem” oraz T6a „tabliczka wskazująca rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie”). Pierwszeństwo przejazdu będą teraz mieli kierowcy jadący łącznikiem ulicy Kasprowicza z ulicą Piotra Skargi w kierunku centrum miasta i w odwrotnym kierunku.

Natomiast kierujących pojazdami jadącymi ulicą Piotra Skargi od strony bazy Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej obowiązuje teraz bezwzględny nakaz zatrzymania się i ustąpienia pierwszeństwa pozostałym uczestnikom ruchu drogowego (zamontowano znak B20 „STOP” oraz T6a „tabliczka wskazująca rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie”).

Do tej pory pierwszeństwo przejazdu obowiązywało na całej długości ulicy, począwszy od skrzyżowania z ulicą Basztową na wysokości Urzędu Miasta do mostu na rzece Wisłoce w ciągu drogi krajowej nr 28.

O reorganizacji ruchu w tym miejscu informuje stosowne oznakowanie. Apelujemy do kierowców korzystających z tego szlaku komunikacyjnego o uważną jazdę.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zmiana organizacji ruchu na ulicy Piotra Skargi”

  1. Najwyższy czas zmienić organizacje ruchu na ulicy Szajnochy odkorkowałoby to ul Mickiewicza (zrobić ruch dwukierunkowy)