Kultura | rozrywka | edukacja

JasMaty z „Dziewczynami”

W niedzielę (1 grudnia) młodzi adepci sztuki wokalnej wraz z zespołem „Dziewczyny” zaprezentowali najpopularniejsze piosenki Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza w ramach kolejnego koncertu z cyklu „JasMaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty”. Koncert, który odbył się na deskach Jasielskiego Domu Kultury był zwieńczeniem trzydniowych warsztatów wokalnych.

Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

W warsztatach wzięło udział dziesięcioro uczestników z Jasła i powiatu jasielskiego, którzy pod okiem jaślanki Anny Karamon – Szafraniec i Aleksandry Nowak, wokalistek grupy, pracowali nad emisją głosu. Po raz kolejny zespół przyjechał do Jasła na zaproszenie Jasielskiego Domu Kultury i burmistrza miasta, Andrzeja Czerneckiego. Przybyli na koncert mogli usłyszeć utwory znane m.in. z serialu „Wojna Domowa” czy komedii „Małżeństwo z rozsądku”.

W ciągu tych trzech dni młodzież zmierzyła się z naprawdę trudnymi warsztatowo kompozycjami. Naprawdę Jasło może być dumne, że mamy takich zdolnych młodych ludzi. Myślę, że należą się im wielkie brawa – powiedziała Anna Karamon – Szafraniec.

Scenografia widowiska znakomicie współgrała z jazzowymi aranżacjami znanych przebojów. Młodzi wokaliści przypomnieli m.in. takie utwory jak: „Tak bardzo się zmienił świat”, „Tak bym chciała kochać już”, „Nie mam jasności w temacie Marioli”, „Tylko wróć”, „Wyrzeźbiłam twoja twarz w powietrzu”, „Łagodnie płynę w twych ramionach”, „Oddalasz się” czy „Małżeństwo z rozsądku”. Zwieńczeniem koncertu był wykonany przez wszystkich uczestników warsztatów utwór „Wszystko dla mamy gdy mamy Dzień Mamy”.

Zespół „Dziewczyny” wykonał również takie hity jak: „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia” oraz zagrany na bis „Jeszcze w zielone gramy”.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “JasMaty z „Dziewczynami””

  1. To był fajny koncert
    Super scenografia i reżyseria = wielkie brawa dla „dziewczyn”
    Młodzi artyści spisali się na medal
    Fajnie że ktoś myśli o młodych