Informacje

Łącznik Sroczyńskiego z Towarową otwarty do końca roku?

Liczymy, że do końca bieżącego roku zostanie oddany do użytku łącznik ulicy Sroczyńskiego z Towarową – dowiedzieliśmy się w jasielskim magistracie. Według badań, jakie zostały przeprowadzone kilka lat wcześniej, z nowo wybudowanego odcinka drogi gminnej ma korzystać średnio ponad dwa tysiące samochodów osobowych na dobę.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Zgodnie z przyjętym harmonogramem roboty ziemne i wykończeniowe na powstającym łączniku drogi gminnej o symbolu KL1, spinającej ulicę Tadeusza Sroczyńskiego z ulicą Towarową miały zakończyć się do 30 listopada. Czytelnicy portalu wysyłają informację na naszą redakcyjną skrzynkę, że nowo powstały trakt komunikacyjny od ponad tygodnia jest już gotowy, w nocy świecą się w tym miejscu latarnie, jednak na skrzyżowaniu z ulicą Towarową stoją ciągle zapory drogowe. Chociaż wczoraj były na tyle odsunięte, że umożliwiają samochodom przejazd w tym miejscu.

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle Agata Koba informuje nas, co jest powodem takiego stanu rzeczy: – Prace przy „Dokończeniu budowy nowo projektowanej drogi łączącej ulicę Towarową z ulicą Lwowską” już się zakończyły. Natomiast w obecnej chwili kompletowana jest dokumentacja do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego celem uzyskania decyzji na użytkowanie.

Urzędnicy liczą, że pozytywna decyzja zostanie wydana jeszcze przed końcem bieżącego roku i droga zostanie dopuszczona do ruchu kołowego. Tymczasem kierowcy jeszcze przez kilka dni muszą uzbroić się w cierpliwość.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W ramach przedsięwzięcia, którego inwestorem było miasto Jasło, powstała całkowicie nowa droga o nawierzchni asfaltowej – na 253-metrowym odcinku od skrzyżowania z ulicą Towarową do bloku socjalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Natomiast na całej długości, aż do skrzyżowania z wjazdem do stacji dializ i stadniny Jasielskiego Stowarzyszenia Jeździeckiego, wybudowano jednostronny chodnik o nawierzchni z kostki brukowej. Na przedmiotowym odcinku zamontowano osiemnaście słupów oświetlenia ulicznego oraz stalowe bariery ochronne na długości 18 metrów. Wykonano również oznakowanie pionowe i poziome oraz trzy przejścia dla pieszych (zlokalizowanych na wysokości skrzyżowania z ulicą Towarową, bloku socjalnego i wjazdu do stacji dializ).

Roboty drogowe i wykończeniowe wykonywało miejscowe Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych sp. z o.o., wyłonione w trybie postępowania przetargowego. Inwestycja kosztowała 967 467,94 złotych i była współfinansowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój na rok 2013.

Zgodnie z przeznaczeniem nowo powstała ulica miejska ma służyć obsłudze komunikacyjnej z przemysłowo-handlową dzielnicą miasta. Docelowo zakłada się, że będzie tędy przejeżdżać ponad 2200 pojazdów na dobę. Aby zapobiec uciążliwościom związanym z natężonym ruchem drogowym projektant przewidział wykonanie ekranów w postaci zieleni średniowysokiej uznając, że najskuteczniej przed hałasem i spalinami będzie chroniła mieszkańców pobliskiego bloku tuja szmaragdowa.

Na działkach budowlanych zlokalizowanych przy ulicy Sroczyńskiego ma powstać w najbliższych latach nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE