Informacje

Medale za Długoletnią Służbę dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle

Siedemnastu pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle zostało odznaczonych prezydenckimi Medalami za Długoletnią Służbę. Podczas uroczystości, w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, medale wręczyła Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz – Śmigielska. Odznaczono nimi osoby, które swoim zaangażowaniem i sumienną pracą aktywnie wspierają działania samorządu.

Fot. © Starostwo Powiatowe w Jaśle

Na wniosek starosty siedemnastu pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle otrzymało medale za długoletnią służbę. Medal ten jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa. Medalami „Za długoletnią służbę” nagrodzone zostały osoby, których praca przyczyniła się do rozwoju Powiatu Jasielskiego.

Jestem bardzo dumny, że przypadło mi w udziale pełnić funkcję Starosty Jasielskiego w momencie, kiedy pracownicy Starostwa Powiatowego w Jaśle zostali nagrodzeni przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Medalami za Długoletnią Służbę. Jestem bardzo dumny, że będę asystował Pani Wojewodzie przy wręczaniu tych medali. Wasza ciężka praca została doceniona. Wasza służba jest pozytywnym wzorem dla nas wszystkich. Cieszę się, że oddajecie mieszkańcom Powiatu Jasielskiego swoje doświadczenie, swoje serce. Wasza praca dzisiaj została nagrodzona – powiedział Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

W imieniu Prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczenia wręczyła Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz – Śmigielska. Z ogromną przyjemnością, w imieniu Przeydenta RP, wręczyłam Państwu złote i srebrny medal za Długoletnią Służbę. Jest to taki symbol podziękowania Państwu za długoletnią służbę, bo otrzymanie tego medalu musi być poprzedzone odpowiednią ilością lat przepracowanych w służbie dla społeczności lokalnej. Dzisiaj chciałabym Państwu życzyć, abyście czerpali satysfakcję z pracy, którą wykonujecie. Niech wszystkie Państwa decyzje będą sukcesami, bo wtedy Powiat Jasielski będzie rósł w siłę. Życzę Państwu wszystkiego dobrego i dużo siły na kolejne lata pracy – powiedziała do nagrodzonych Wojewoda.

W imieniu odznaczonych pracowników, podziękowania za otrzymane medale na ręce Wojewody złożył Wicestarosta Jasielski Franciszek Miśkowicz.

Złotym Medalem za Długoletnią Służbę wyróżnieni zostali: Janina Gościńska, Jadwiga Gunia, Ryszard Hebda, Czesław Janik, Władysława Kardaś, Anna Klinger, Zofia Krukar, Jan Mendela, Franciszek Miśkowicz, Andrzej Papciak, Stanisław Soczek, Dorota Szewczyk, Tadeusz Walczyk, Adam Wyżkiewicz, Władysława Zając, Andrzej Żółtek.

Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę wyróżniona została Teresa Połeć.

Medal „Za długoletnią służbę” to polskie odznaczenie cywilne z okresu II Rzeczypospolitej, nadawane za pracę w służbie państwowej przez Prezydenta RP. Ustanowiony w 1938 r., a przywrócony do systemu odznaczeń państwowych w Polsce w 2007 roku, nadawany jest za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

Spotkanie zakończył mini koncert Magdaleny Myśliwiec, podopiecznej MDK-u, która zaśpiewała piosenki z repertuaru Anny German.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Medale za Długoletnią Służbę dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle”

  1. za długoletnią służbę, jak nikogo młodeko nie dopuszczą to mają banda ustawionych…