Kultura | rozrywka | edukacja

Mikołaj na jasielskim rynku (zapowiedź)

Na rynku pojawiła się już podarowana od Lasów Państwowych choinka, ale dopiero jutro od godziny 9 rano rozpoczną się atrakcje przygotowane przez Miasto i Polskie Radio.

(Kliknij na plakaty, aby powiększyć)

Święty Mikołaj
Święty Mikołaj pojawi się na rynku po godzinie 9 w asyście kilkudziesięciu wolontariuszy – wspólnie rozdawać będą słodycze dla wszystkich uczestników akcji. Poza tym Mikołaj pomagać będzie również w przyznawaniu nagród dla zwycięzców konkursu na Kartkę Świąteczną Burmistrza Miasta Jasła.

Choinki Jedynki
Jasło będzie jednym z siedmiu miast w Polsce, które wezmą udział w akcji charytatywnej, której celem jest zbiórka pieniędzy na potrzeby Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko i Stowarzyszenia Debra Polska Kruchy Dotyk. W ramach akcji odbywać się będą licytacje prac Magia Świąt, wykonanych przez: wielokrotną mistrzynię olimpijską Irenę Szewińską, aktora Dawida Ogrodnika, Andrzeja Krzywego z De Mono oraz kompozytora Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Lasy Państwowe
Na stoisku leśnym będzie można skorzystać z oferty edukacyjnej przygotowanej dla dzieci i młodzieży. Chętni będą mogli poznać tajemnice lasu, zobaczyć szyszki, nasiona, próbki drewna naszych rodzimych gatunków drzew, eksponaty zwierząt- bywalców lasu, trofea łowieckie. Nadleśnictwa Dukla i Kołaczyce przygotowały również konkursy dla dzieci, zwycięzcy zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami.

Jasielski Jarmark Bożonarodzeniowy i bezpłatna zjeżdżalnia
W drewnianych budkach ustawionych na rynku trwać będzie jarmark bożonarodzeniowy. Od 6 do 23 grudnia spróbować będzie można lokalnych produktów gastronomicznych, a także zakupić wyroby rękodzielnicze. Dodatkowo w tym samym okresie na rynku pojawi się również bezpłatna zjeżdżalnia dla dzieci.

Gorąca herbatka dla wszystkich
6 grudnia zapowiada się podobno bardzo mroźnie dlatego, dzięki Restauracji „U Schabińskiej” (płyta rynku) i Restauracji „Keks” (w lokalu) wszyscy chętni i zmarznięci, będą mogli napić się gorącej herbaty.

Zapraszamy na jasielski rynek!!!

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Mikołaj na jasielskim rynku (zapowiedź)”