Informacje

Pijany wandal zatrzymany (WIDEO)

Policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali wandala, który próbował wyładować swoją agresję na lampach oświetlających jasielski deptak. Jego wyczyny zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Pijany mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty i poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Fot. © Policja w Jaśle

Wczoraj kilka minut po północy pracownik dyżurujący w centrum miejskiego monitoringu zauważył spacerującą jasielskim Rynkiem grupę młodych osób, z których jedna niszczyła lampy oświetleniowe. O tym fakcie powiadomił dyżurnego komendy, który skierował na miejsce policyjny patrol i przekazał funkcjonariuszom rysopisy mężczyzn. Policjanci potwierdzili, że uszkodzonych zostało kilka lamp oraz murek biegnący wzdłuż alei spacerowej i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Po chwili funkcjonariusze w rejonie Placu Żwirki i Wigury zauważali grupę osób, a wśród nich mężczyznę, którego wygląd odpowiadał opisowi wandala. Młodzi ludzie zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

W toku dalszych czynności, policjanci ustalili, że podejrzanym o dokonanie zniszczeń jest 24-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna, podobnie jak jego dwaj koledzy, był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalają wartość uszkodzonego mienia. W zależności od kwoty strat, sprawca odpowie za przestępstwo lub wykroczenie. W przypadku przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, a za wykroczenie kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

MATERIAŁ WIDEO:

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Pijany wandal zatrzymany (WIDEO)”

  1. Super, cała chwała dla KPP a nagrania, zdjęcia z namiarami gdzie przemieszczają się chuligan przekazał pracownik monitoringu straży miejskiej.
    Nawet pod zdjęciem podpis „Fot. Policja w Jaśle”.
    Bardzo to nieładnie przypisywać sobie czyjeś sukcesy :-x