Kultura | rozrywka | edukacja

Przysieki: „Dzień Seniora 2014”

Po raz czwarty w miejscowości Przysieki zorganizowany został „Dzień Seniora” dla mieszkańców, którzy w roku poprzedzającym ukończyli 65 lat.

Pierwsze spotkanie odbyło się w 2010 roku i od czterech lat uczestniczy w nim około 100 osób. Przyjęcie jest organizowane, przygotowane i finansowane przez Radę Sołecką wsi Przysieki, Koło Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenie ”Przysieki Nasz Dom”.

Niedzielna (26.01) uroczystość rozpoczęła się o godz. 14.00 Mszą Świętą w nowym kościele filialnym w Przysiekach. Kościół został poświęcony 24.02.2013 r. przez ordynariusza diecezji rzeszowskiej księdza biskupa Kazimierza Górnego. Jego budowę rozpoczęto w 2005 dzięki staraniom księdza Marka Cesarza proboszcza parafii Sławęcin oraz mieszkańców Przysiek. Kościół został wybudowany w pobliżu starej drewnianej kaplicy stojącej od ponad 20 lat. Budowa finansowana jest ze składek mieszkańców, sponsorów oraz wielu imprez m.in. festynów, organizowanych przez mieszkańców Przysiek na ten cel. Obecnie trwają prace przy wyposażaniu wnętrza Kościoła.

Uczestnicy spotkania udali się na przyjęcie do Domu Ludowego w Przysiekach. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały obiad oraz inne liczne posiłki. W trakcie przyjęcia miejscowa młodzież oraz schola parafialna przedstawiły wspaniały występ kolęd i pastorałek. Zaproszeni goście przygotowali i zaprezentowali liczne skecze oraz żarty. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa z zespołem, która trwała do późnych godzin wieczornych.

W Przysiekach organizowane są również inne imprezy m.in. takie jak choinka dla dzieci oraz mikołajki. Wszystko to przygotowują charytatywnie członkowie organizacji działających w tej miejscowości. W wyremontowanym w ostatnim okresie budynku Domu Ludowego w Przysiekach tętni życie. Budynek został odnowiony dzięki staraniom miejscowych Radnych Gminnych, Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej oraz stowarzyszeniu „Przysieki Nasz Dom”. Mnóstwo prac budowlanych zostało wykonane społecznie przez członków w/w organizacji.

Działające stowarzyszenie ubiegłym roku pozyskało środki na imprezę pod tytułem „Ludowo, smacznie i kolorowo – organizacja warsztatów i imprezy kulinarnej oraz wydanie publikacji promującej dziedzictwo kulinarne i artystyczne Gminy Skołyszyn” oraz na zagospodarowanie placu przy budynku Domu Ludowego. Pozyskane zostały na ten cel środki finansowe dzięki którym wykonano altanę, stoły, zamontowano ławki oraz ułożony został plac z kostki brukowej. Działalność organizacji w miejscowości Przysieki jest dowodem, że mimo panującego marazmu i niezadowolenia są ludzi którym zależy na dobru innych oraz naszej ”małej ojczyźnie” w której mieszkamy.

Organizatorzy dziękują serdecznie przybyłym gościom oraz wszystkim którzy pomogli z przygotowaniu spotkania „Dzień Seniora 2014”.

FOTOGALERIA:

(MATERIAŁ PROMOCYJNY)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Przysieki: „Dzień Seniora 2014””

  1. Wspaniałe święto dla nas seniorów!Bardzo dziekujemy organizatorom za ten jedyny ,niezapomniany Dzien.Ukłony dla Rady Sołeckiej,Radnym Gminnym,Pani Sołtys i miłym paniom i panom za bezinteresownie poswiecony czas.