Informacje

Szpital ma nowego dyrektora odpowiedzialnego za lecznictwo

Lek. med. Dariusz Kowalski został powołany z dniem 1 stycznia br. na stanowisko zastępcy dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle ds. lecznictwa. Po sześcioletniej kadencji zastąpił dr. n. med. Szymona Niemca, któremu powierzono kierowanie Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Nowy zastępca dyrektora ma 46 lat, a od blisko piętnastu lat związany z jasielskim szpitalem. Jest lekarzem medycyny z II stopniem specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych. Obecnie zatrudniony jako starszy asystent na Oddziale Chorób Wewnętrznych, Kardiologii i Diabetologii oraz w przyszpitalnej Poradni Kardiologicznej. Często dyżuruje też na wyjazdowych specjalistycznych zespołach ratownictwa medycznego (dawnych karetkach reanimacyjnych).

Nominacja ta jest dla mnie zaskoczeniem, dużym wyróżnieniem oraz wielkim wyzwaniem. Pracę na tym stanowisku miałem już możliwość poznać, gdyż często zastępowałem pana dyrektora Niemca. Chciałbym, aby nasz szpital był przyjazny dla pacjenta. Moją naczelną dewizą jest kompleksowa dbałość o zdrowie pacjenta, począwszy od profilaktyki poprzez diagnostykę i leczenie. Chcę, aby nasz personel służył nie tylko profesjonalną pomocą, ale towarzyszył pacjentowi w walce z cierpieniem, pomagał podtrzymywać nadzieję i uczestniczył w radości powrotu do zdrowia. Chcę także, aby nasz szpital był placówką, której częścią są nie tylko pacjenci, ale i pracownicy w pełni identyfikujący się z nim. Oczywiście, mam pewne plany, pomysły, ale za wcześnie o tym mówić. – powiedział w rozmowie z portalem regionalnym terazJaslo.pl.

Dariusz Kowalski od tygodnia wdraża się na nowym stanowisku w „biurowcu”, choć już w przeszłości niejednokrotnie czasowo zastępował dyrektora Szymona Niemca.

Mam swoje plany. Myślę, że przy pomocy swojego szefostwa będę to mógł zrealizować, ale o tym nie chcę na razie mówić, gdyż muszę zapoznać się z sytuacją jaka jest, stanem finansowym i innymi różnymi zagadnieniami. – dodaje.

Zgodnie ze statutem Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, zastępcy dyrektora ds. lecznictwa podlegają bezpośrednio: oddziały szpitalne, poradnie specjalistyczne, zakłady oraz pracownie diagnostyczne i laboratoryjne, a także: Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z Izbą Przyjęć, Dział Pomocy Doraźnej, apteka, prosektorium, zakład medycyny pracy, centrum rehabilitacji, kapelan szpitalny, zespół kontroli zakażeń szpitalnych oraz nocna i świąteczna opieka w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej (tzw. POZ).

Dotychczasowy zastępca dyrektora dr n. med. Szymon Niemiec został powołany z kolei na stanowisko kierownika (dawniej ordynatora) Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, w miejsce dr. n. med. Damiana Różyckiego.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE